17.02.2024, Miroslav Fuks

FC Vysočina si poradil s dalším třetiligovým soupeřem

FC Vysočina si poradil s dalším třetiligovým soupeřemVysočina do přípravného utkání proti Startu Brno nasadila dvě odlišné jedenáctky a výkonem napravila dojem z duelu proti Rosicím. Proti dalšímu celku MSFL se zrodila zasloužená výhra, která však má stejnou podobu jako před týdnem - 3:2 (2:0). Jihlavské branky postupně zaznamenali Miroslav Křehlík, Jakub Selnar (z penalty) a Miroslav Tureček.

Diváci: 90
FC Vysočina: 1. půle: Mastný – Svoboda, Piško, Tonbul, Farka – Lacko, Shudeiwa – Křehlík, Selnar, Franěk – Araujo-Wilson. 2. půle: Soukup – Chytrý, Vedral, Sládek, Záhradnik – Vítek, Tureček – Ogiomade, Šancl, Franěk (60. Peřina) – Tall.
Start Brno: F.Jícha - Papež, Chidiebere, Praks, Precious, Duda, Šumbera, Rogožan, Vantuch, Zikl, Kaláb. Střídali: Drenka, Studený, Svoboda, Sedlo, Špelda, Pus, Holec.

Trenérský tým FCV s blížícím se ligovým startem potěšila tenčící se marodka, tudíž mohli nasadit dvě zcela odlišné jedenáctky. Po delší době nastoupili záložníci Ogiomade a Šancl, po dlouhé době a letos v zimě vůbec si alespoň závěrečnou půlhodinu zahrál uzdravený Jaroslav Peřina.

Vysočina byla v obou poločas lepším celkem, více držela míč a vypracovala větší množství gólových příležitostí. Skóre duelu otevřela díky penaltě, kterou proměnil Selnar. Na 2:0 zvýšil pohotový Křehlík, který do sítě dorazil střelu jednoho ze spoluhráčů. Krátce po změně stran snížil Vantuch. Dvoubrankové vedení vrátil na jihlavskou stranu v 65. minutě Tureček, který po sítě uklidil míč po vysunutí od Ogiomadeho. Další šance žlutých zůstaly neproměněny a tak se zrodila gólová radost na druhé straně, když odkrytý kout Soukupovy branky našel ve vyložené šanci Studený – 3:2.

Ježour TV: Vítězné utkání proti Startu Brno zhodnotil asistent trenéra Vojtěch Lampíř. A přinášíme též slova uzdraveného navrátilce do zápasového rytmu – levého obránce či křídelníka Jaroslava Peřiny.

Utkání zhodnotil asistent trenéra Vojtěch Lampíř: „Lze říci, že jsme po utkání spokojení z hlediska vytváření šancí, kontroly hry nebo držení míče. V první půli si soupeř skoro žádné příležitosti nevytvořil, naopak my jsme několik gólovek neproměnili. Ve druhé půli, kdy jsme nasadili odlišnou jedenáctku, se hra opticky vyrovnala a Start snížil na rozdíl jedné branky. Poté jsme převzali otěže zápasu a začali jsme více dominovat. Výsledkem bylo snížení z kopačky Turečka a další neproměněné možnosti. Šance však měli i hosté. Start za svůj výkon zaslouží pochvalu. Disponuje zajímavými individualitami, fungoval dobře takticky a prověřil nás.“