17.09.2012, Josef Žampa

Fotbalistky duel s Hodonímem nezvládly

Fotbalistky duel s Hodonímem nezvládlyFotbalistky FC Vysočina svůj druhý domácí zápas v řadě nezvládly. Podlehly 0:2 (0:1) hráčkám Hodonína, když je v první půli srazila neproměněná penalta.

3.kolo, sobota 15.9.2012, 11:00
0:2
(0:1)
HodonínHodonín

FC Vysočina: Pojezná - Králíková, Z.Žampová, Štefaniková (60. Sedláková), Dáňová - Macháčková, Šerá, Lačná, Jouklová - Burešová, Ryšavá (51. Vinická)

Z velmi vyrovnaného duelu vyšel vítězně hostující tým. V prvních minutách se hrálo podle not hodonínských děvčat. Tento tlak se domácím podařilo odrazit, a pozvolna se dostávaly do hry. Bylo to nejvíc patrné už ve dvacáté minutě, kdy si svým individuálním průnikem domácí záložnice Jouklová došla pro faul v pokutovém území. Na značku si postavila míč Lačná. Velice lehkou střelu k pravé tyči však golmanka hostí vystihla. Tato neproměněná šance soupeřky pozvedla, a podařilo se jim ještě do ppločasu skórovat. Po změně stran vzaly otěže zápasu do svých rukou jihlavské hráčky, ovšem veškeré snažení vyšlo naprázdno. Oproti tomu se dokázaly soupeřky ještě jednou prosadit  jedním ze svých rychlých brejků.

Hodnocení trenéra Josefa Žampy: "Ikdyž se náš tým dokáže semknout a hrát pěkný kombinační fotbal, stále se potýká s koncovkou. Holky se nám snaží na hranici velkého vápna ještě něco vymýšlet, přihrávat, bojí se vzít zodpovědnost na sebe a střelou zakončit. I přes bodovou ztrátu lze domácí tým pochválit za předvedený výkon."