07.04.2013, Karel Líbal

Fotbalistky urvaly další ligový bod

Fotbalistky urvaly další ligový bodParádně odstartovaly do odvetné části MŽFL hráčky FC Vysočina. Po výhře nad lídrem z Olomouce obraly o body i třetí Hodonín, se kterým remizovaly 0:0. Po jednobodovém podzimu tak získaly v úvodních dvou jarních kolech už body čtyři.

12.kolo, neděle 7.4.2013, 11:00
0:0
(0:0)
HodonínHodonín

Rozhodčí: Křížová – Šimák, Obrtlík. Bez karet.
Diváci: 100
FC Vysočina: Štefaniková – Sedláková, M. Žampová, Dáňová, Králíková – Z. Žampová, Lačná, Šerá, Vodičková (60. Vejlupková) – Jouklová (86. Barašová), Macháčková (74. Vinická).

Od úvodního hvizdu se hrálo vyrovnané utkání. Fotbalistky Vysočiny pozorně bránily a Hodonín se nedostával do šancí. Žádnou si však nevypracovaly ani domácí hráčky a poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Do druhé půle vstoupily odvážněji hostující hráčky, Hodonín dvakrát nebezpečně zahrozil, Jihlavanky však odolaly. Po hodině hry odstoupila hostující kapitánka Vacenovská a domácí hráčky zcela ovládly střed pole.

Z toho pramenila i viditelná převaha v závěrečné dvacetiminutovce, ze série přímých volných a rohových kopů však skórovat nedokázaly. Diváci se tak nakonec branky nedočkali.

Miloš Císař, FC Vysočina: „Odehráli jsme dobré utkání, ve kterém jsme prakticky nechybovali v defenzivě. Nadále však musíme žehrat na náš malý důraz a variabilitu v útočné fázi. Další bod do naší chudé pokladnice je však příjemný a věřím, že budeme přidávat i další.“
Petr Vyškovský, Hodonín: „Domácí byli možná i o trošku lepší, nám chyběly dvě hráčky, v průběhu odstoupila i další. Měli jsme nějaké náznaky šancí, domácí také. Musím však přiznat, že jsme se ziskem bodu z Jihlavy spokojení.