13.07.2019, Miroslav Fuks

Generálka ve slovenské Skalici skončila bez branek

Generálka ve slovenské Skalici skončila bez branekPo pěti měsících proti sobě do generálky před ligovým startem nastoupily celky slovenské Skalice a FC Vysočina. Duel dvou celků, kterým nedávno těsně unikl postup do nejvyšší soutěže, nenašel žádného úspěšného střelce, tudíž skončil remízou 0:0. Vysočině se tak přes herní převahu a množství šancí nepodařila odveta za únorovou domácí porážku.

SkalicaSkalica
přát., sobota 13.7.2019, 17:30, Skalica
0:0
(0:0)

Rozhodčí: Černek
Skalica: Junas – Hlavatovič, Karlík, Milota, Pospíšil, Opiela, Nagy, Tomovič, Mášik, Haša, Popović. Náhradníci: Milošovič – Hollý, Frimmel, Frihauf, Ligas, Blažek.
FC Vysočina: Vejmola – J.Pavlík, Tlustý (46. Vedral), Tijani, Novotný – Vaculík (46. Lacko), Fortelný – Mikuš, Zoubele, Javůrek (65. Smejkal) – Klobása (65. Beltran). Náhradníci: Veselý – Svoboda.

Trenéři FCV museli na poslední chvíli před výkopem utkání měnit sestavu, když na pravém beku lehce zraněného Tomáše Svobodu nahradil již uzdravený Jan Pavlík. Ten se během utkání poměrně často potkával s exjihlavským levým bekem Karolem Karlíkem.

Utkání okomentoval „navrátilec z Wimbledonu“ asistent trenéra Josef Mucha: „Na výborném trávníku a za občasného deště jsme sehráli opravdu dobrý zápas. Představoval kvalitní prověrku na blížící se ligový start. Možná to byl až příliš ostrý a tvrdý duel, ovšem takové nás čekají i v lize. V první půli jsme si vypracovali dvě vyložené příležitosti, v nichž však Javůrek a Fortelný selhali. A škoda, že jsme do gólového zakončení nedotáhli žádnou z nadějných křídelních akcí. Ostatně, kombinace se nám v utkání opravdu dařila, k čemuž přispěl i velmi dobře hrající středopolař Fortelný. Už v prvním utkání za Vysočinu dokázal, že by pro nás měl být přínosem. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a do dvou či tří příležitostí se dostali i domácí. Naší největší gólovce neprostřelil gólmana Zoubele. Duel tak žádnou branku nenabídl, v čemž sehrál roli i fakt, že nám nevycházelo zahrávání standardních situací.