29.01.2011, Miroslav Fuks

Góly přinesl až hektický závěr

Góly přinesl až hektický závěrFotbalisté FC Vysočina se po dlouhé třízápasové pauze dočkali vstřelené branky, ovšem proti FC Písek, pátému celku ČFL, dospěli jen k remíze 2:2 (0:0). Za slunečného, ale mrazivého počasí, padaly na humpolecké umělce góly až v závěrečné hektické desetiminutovce. Tu orámovaly dvě písecké trefy z rohového kopu a jihlavské zásahy v podání Robina Demetera a Jana Halamy.

přát., sobota 29.1.2011, 13:00
2:2
(0:0)
PísekPísek

Góly: 82. R.Demeter, 87. Halama - 81. Švehla, 88. Červenka
FC Vysočina: Uvarenko – Veselý, Halama, Gavrić, Cihlář – Gabriel (50. R.Demeter), Görner (75. Gába), Karlík, Šilinger (46. Tecl) – Kopic (64. Kosak), Mešanović (59. T.Kučera).
Písek: ršecký (65. Satrapa) – Held, Švehla, Kubiš, Hrbáč (78. Rozhoň) - Čižikov, Malý, Mašát, Sova (60. Chytrý) – Zušťák, Červenka.

Jihlavský tým byl v první půli rychlejší, lépe kombinoval a dokázal se dostat do střeleckých možností. Gólem však neskončila úvodní šance Görnera, Šiligerovo vysunutí Mešanoviće, střela Karlíka a především pak největší šance úvodní části, kterou po rychlé kombinaci Gabriela a Kopice neproměnil Mešanović.

Druhá část přinesla oboustranné prostřídání a vyrovnanější dění na hřišti. Šancí ubylo a na velice rychlém a promrzlém hřišti se odehrával spíše atletický boj. Za zmínku jistě stojí hlavička Karlíka po rohovém kopu, kterou zablokoval písecký hráč, a hlavně dění v závěrečné desetiminutovce. Nejprve v 81. minutě kopali hosté svůj druhý gól v utkání, dokázali balón prodloužit na zadní tyč a zde stříl do odkryté branky Švehla. Jihlava vrhla síly do útoku a za minutu vyrovnala. Tecl pronikl po levém křídle, prudce dal míč před branku a na malém vápně měl lehkou střeleckou pozici Demeter – 1:1. V 85. minutě vybídl Tecl Kučeru, ten udělal kličku i gólmanovi, ale z velkého úhlu už měl příliš těžkou pozici skórovat. V 87. minutě byl u pravé lajny faulován Demeter, standardky se ujal Kosak a ve vápně našel hlavu Halamy – 2:1. Vzápětí vstřelil Kučera po standardce Gáby třetí gól, ovšem pro ofside nebyl uznán. Vedení tak Vysočině vydrželo pouze něco přes minutu. Písek v 88. minutě kopal svůj třetí roh v utkání, v němž dosáhl na svůj druhý gólový zásah. Přesně hlavičkoval Červenka. Na stavu 2:2 se již nic nezměnilo.

„V zápase jsme chtěli odčinit výpadek z utkání proti České Lípě. Dobře jsme kombinovali, soupeře jsme přehrávali, ale nevycházela nám finální přihrávka. Ve druhé části jsme chtěli hrát trpělivě a konečně vstřelit branky. To se nám podařilo, jenže jsme opět inkasovali z rohů. Přitom poměr střel byl v tomto utkání 17:5 a poměr rohů 8:3 v náš prospěch. Na obranné i útočné standardky se musíme zaměřit. Dnes bylo znát, že na hřišti máme výškový deficit. Určitě však mohu být spokojen s nasazením hráčů,“ řekl k přípravnému utkání trenér Josef Vrzáček, který šetřil zdravotně indisponované Tlustého, Dolejše, Krutého, Dorta, Baču a Šimonka.

Ve středu Vysočina změří síly s prvoligovým Slováckem. Na programu je dvojzápas, do kterého pravděpodobně zasáhnou i někteří hráči juniorky. Na domácí půdě se jihlavský tým představí  za týden v sobotu 5. února. V areálu Na Stoupách proběhne od 11:00 hodin duel proti Zenitu Čáslav.