14.05.2011, Jaroslav Frühbauer

Holky v pohodě získaly další vítězství

Holky v pohodě získaly další vítězstvíJihlavské fotbalistky bez větších problémů na domácí půdě došly k dalšímu cennému vítězství. Přerov, kterému patří 6. příčka MSL žen, porazily 4:0 (2:0), když skóre otevřela Zdeňka Žampová a další branky přidaly Pavlína Štefaniková, Lenka Tichánková a Petra Čechová. Čtyři kola před koncem soutěže mají naše hráčky na čele tabulky šestibodový náskok na druhý Hodonín.

18.kolo, sobota 14.5.2011, 11:00
4:0
(2:0)
PřerovPřerov

Branky: 23. Z. Žampová (PK), 44. Štefaniková, 48. Tichánková, 60. Čechová
Diváci: 50
FC Vysočina: Havrdová - Nováková, Štefaniková, M. Žampová, Dáňová - Wasserbauerová (57. Křížová), Tichánková (70. Křivánková), P. Žampová, Z. Žampová - Šerá (90. Lačná), Čechová (65. Ryšavá)
Přerov: Pospíšilová - Hanáková, Petrášová, Mokrušová, Hájková (58. Pokorná), Kopečková, Glozygová, Matyášová, Koutná, Dýčková, Lexová

Od prvních minut se hrálo na polovině Přerova. Bohužel se nedařilo proměnit šance. V 23. minutě byla po průniku do vápna faulována Čechová a nabídnutou penaltou Marcela Žampová nepohrdla. 1:0. Hosté v prvním poločase zahrozili pouze jednou, kdy se individuálně prosadila hostující Mokrušová, domácí branku o metr minula. Naopak jihlavským hráčkám se podařilo dát branku do šatny. Ve 44. minutě si na rohový kop naběhla Štefániková a i s pomocí odrazu to bylo 2:0. V druhé půli ve 48. minutě se opět po rohovém kopu prosadila domácí Tichánková a bylo to 3:0. V 60. minutě se konečně prosadila domácí Čechová, když z hranice velkého vápna prostřelila vše co jí stálo v cestě. Více branek se diváci nedočkali a utkání skončilo 4:0 pro jihlavské hráčky.

Hodnocení trenéra Josefa Žampy: "Dnes jsme sehrály pohodové utkání, kdy bylo otázkou času kdy vstřelíme branku. Naštěstí jsme nemuseli čekat dlouho. Šancí jsem měli víc, ale i tak jsem rádi za čtyřgólové vítězství. Holky zaslouží pochvalu."