22.05.2011, Josef Žampa

Holky vítězí, neinkasují a směřují k baráži

Holky vítězí, neinkasují a směřují k barážiFotbalitky FC Vysočina si na půdě Slovanu Ostrava připsaly další výhru a jarem tak procházejí bez porážky a dokonce bez inkasované branky. Pod výhru 0:3 (0:1) se dvěma zásahy podepsala Petra Čechová a jednou skórovala Lenka Tichánková. V tuto chvíli se již zdá neodvratné, že naše hráčky čeká baráž s vítězem české skupiny II. ligy o postup do nejvyšší soutěže.

Slovan OstravaSlovan Ostrava
19.kolo, neděle 22.5.2011, 11:00
0:3
(0:1)

Branky: 6. a 48. Čechová, 69. Tichánková
Slovan Ostrava: Janštová Z. - Hušťová Z., Břeská M., Steffková L., Korásková N., Tomisová J., Hudcová M., Robotová M., Bulavová M., Faltýnková R., Kubečková Š.
FC Vysočina: Havrdová J.(88. Vaníčková A.) - Wasserbauerová L.(45. Lačná A.), Čechová P.(80. Pavelcová K.), Žampová M., Dáňová A., Šerá D., Černá L.(69. Francálková P.), Žampová P., Štefaniková P., Tichánková L., Nováková G.

Ostravanky od samého začátku hrály s taktikou dostat co nejméně branek. Hosté začaly pěknou kombinační hrou hodnou tohoto týmu. A to se už v šesté minutě projevilo gólem Čechové, která tvrdou střelou z pětadvaceti metrů překvapila domácí golmanku. Jenže po téhle krásné akci to všechno pro první poločas skončilo. Hostující tým jakoby usnul a hra nebyla ani ke koukání, ba naopak se domácí dostávaly do tempa a několikrát dokonce ohrozily branku. V brance však stála skvělá Havrdová (v jarní části sezony bez inkasovaného gólu) a dvě loženky zlikvidovala. V druhé části zápasu a po důrazné domluvě v šatně začaly zase tahat otěže hostující holky, a to se v osmačtyřicáté minutě projevilo druhou trefou Čechvé, která předskočila domácí obránkyni a sama zakončila. Na domácích byla vidět odstupující fyzička a to Jihlavanky využily v devětašedesáté minutě ze standartky, kdy pěkným centrem P.Žampové napříč vápna, se nemýlila Tichánková. Poté se už nic nezměnilo, a do hry se mohla zapojit i jihlavská lavička včetně druhé golmanky.

"Ve velkém vedru to byly spíš vybojované tři body. Naše hráčky v roly favorita zdaleka nepředvedly takový výkon na který jsme u nich zvyklí," řekl po utkání trenér Josef Žampa.