08.10.2015, Miroslav Fuks

Jablonec si z Vysočiny odvezl tři body

Jablonec si z Vysočiny odvezl tři bodyJuniorský tým nenavázal na dobrý pondělní výkon proti Plzni a o tři dny později nestačil na Jablonec. Omlazená sestava Vysočiny na stadiónu v Jiráskově ulici sehrála vyrovnaný duel a v hektickém závěru sahala po vyrovnání. Místo něj však v posledních vteřinách přišlo potvrzení jablonecké výhry 0:2 (0:1).

Diváci: 50
FC Vysočina: Kolář – Hron, Kriegsmann, Rychetník, Mlakić – Spirkoski, Klusák - Fiala (55. Novotný), Šerý, Šimončič (70. Kolčava) – Maruš (65. Pěnkava).
Jablonec: Bárta – Štěpánek, Skuhravý, Tichý, Drozd, Žemba (58. Kuhn), Novák, Breda (80. Houser), Bulíř (84. Hlůže), Kubista, Nesládek (63. Dorničák).

Na začátku utkání bylo k vidění mnoho nepřesností, brankáři tak měli práce pramálo. Po dvaceti minutých hry zahrozila Vysočina, brankář Bárta však střelu z hranice vápna vytěsnil. Ve 23. minutě se ale na druhé straně mohli hosté radovat, do sítě dostal míč Breda - 0:1. Nutno dodat, že situaci podle všeho předcházel faul na jednoho z domácích fotbalistů. Ačkoli v následujících minutách měli balón na kopačkách převážně domácí, zase to byli Severočeši, kdo zahrozil. K odražené střele se dostal Nesládek, jeho pumelici ale gólman Kolář vyrazil na roh. V závěru poločasu se ještě snažil překvapit Koláře lobovanou střelou Novák, ale neuspěl.

I na začátku druhé půle si vytvořil další gólovku Jablonec, po centru však zakončovali hosté nad břevno Kolářovy branky. Na druhé straně střílel ze šestnáctky Šerý, mířidla ale neměl přesná. Vysočina se s jednobrankovým mankem snažila něco dělat, jenomže obrana Jablonce byla neprostupná a zbylé pokusy nebyly pro Bártu nijak nebezpečné. V samotném závěru měl velmi nadějnou příležitost Rychetník, ale branku nevstřelil. Prakticky z protiútoku tříbodový zisk pro hosty v posledních sekundách potvrdil Houser, jenž potrestal faul brankáře Koláře v pokutovém území - 0:2.

"Bohužel jsme prohospodařili první půli. Málo a neefektivně jsme běhali, kazili jsme přihrávky a měli jsme problémy s napadáním soupeře. Navíc jsme inkasovali první branku utkání. Do druhého dějství jsme vstoupili lépe a lze říci, že jsme měli trvalou územní převahu. Z nemnoha příležitostí jsme však skórovat nedokázali. V samotném závěru jsme hráli vabank, z čehož vyplynula chyba a pokutový kop ve prospěch hostujícího celku. Porážka nás mrzí, na druhou stranu nás musí těšit, že velkou část zápasu odehrál dorostenec Šimončič a do utkání se v průběhu dostali i další hráči z kádru U19 - Novotný, Kolčava a Pěnkava," řekl k zápasu trenér Josef Vrzáček.

3.kolo | FC Vysočina - Jablonec | 1:0
17.kolo | Jablonec - FC Vysočina | 2:0