11.04.2009, Miroslav Fuks

Jarní trápení "béčka" pokračuje

Jarní trápení ”béčka” pokračujeAni čtvrté jarní představení neznamenalo pro „béčko“ FC Vysočina premiérové body. Ani tým posílený o řadu hráčů „A“ týmu nestačil na ve velmi dobře a efektivně hrající Dostu Bystrc a prohrál na domácí půdě 2:4 (0:2). Jihlavské branky stříleli zkušení Pavel Mareš a Tomáš Kaplan.

20.kolo, sobota 11.4.2009, 11:00
2:4
(0:2)
BystrcBystrc

Branky: 56. Mareš, 69. Kaplan - 45. a 53. Zedníček, 20. Wasserbauer (vl.), 67. Veselovský
ŽK: Mareš, Čermák, Wasserbauer - Komínek, Zedníček, Outrata
Diváci: 100
FC Vysočina B: Vojáček - Benda, Wasserbauer, Mareš, V.Černý - Čermák, Drábek, Chlup (46. Netrda), Vydra – Šamánek (84. Pohanka), Kaplan.
Bystrc: Krajíček - Krátký, Komínek, Zdráhal, Drábek - Logara (77. Outrata), Šíma, Jirásek, Veselovský - Zedníček, Vácha (89. Moučka).

Úvod utkání patřil Vysočině, ovšem hlavička Mareše či pozdější střela Drábka velké ohrožení branky neznamenaly. Důležitý první gól tak vstřelili stále více aktivní hosté. Ve 20. minutě si střelu Veselovského do vlastní sítě nešťastně srazil Wasserbauer. Domácí se snažili o vyrovnání, ovšem krom dvou akcí Vydry a nebezpečné střely Čermáka si šance nevytvořili. A ve 45. minutě přišel další šok. Míč se po standardní situaci odrazil k volnému Zedníčkovi a ten vstřelil gól do šatny – 0:2.
Tentýž hráč už v 53. minutě skóroval podruhé a bylo rozhodnuto – 0:3. O chvíli později Mareš po standardní situaci dorazil míč do sítě a a tentýž hráč mohl v 62. minutě snížit na rozdíl jediné branky. Nestalo se tak a Bystrc v 67. minutě opět vedla o 3 branky, když se nádherně do šibenice trefil Veselovský – 1:4. Vzápětí sice hlavou po standardní situaci snížil na 2:4 Kaplan, ale zápas už další změny skóre nepřinesl. Hosté se zaslouženě radovali z výhry a to ještě v závěru Zedníček odmítl hattrick, když netrefil zcela volnou bránu.
„Momentálně se nám vůbec nedaří. Smolně jsme dostali první gól a poté jsme prakticky z každé střely na bránu inkasovali. Po laciných brankách jsme kalich hořkosti vypili až do dna. Bystrc potvrdila dobrou formu posledních kol,“ řekl po utkání kouč Tomáš Jansa.