27.04.2015, juniorskaliga.cz

Juniorka bez potíží zvítězila ve Varnsdorfu

Juniorka bez potíží zvítězila ve VarnsdorfuJuniorka FC Vysočina na půdě posledního Varnsdorfu potvrdila úlohu favorita, přesvědčivě zvítězila a udržela lichotivou 5. příčku tabulky. Brzy šla díky Patriku Demeterovi do vedení, ale po čtvrthodině hry prohrávala 2:1. Domácí se z vedení radovali jen dvě minuty a nakonec odešli poraženi výrazně 2:6 (2:4). Hattrickem se zaskvěl Marek Jungr a další branky přidali Jan Urbánek a Ivo Ujčík.

VarnsdorfVarnsdorf
32.kolo, pondělí 27.4.2015, 17:00
2:6
(2:4)

Gól: 12. Kučera, 15. Hauer – 21., 22. a 78. Jungr, 3. Demeter, 17. Urbánek, 90. Ujčík
ŽK: 45. Klusák (VYS)
Rozhodčí: Severýn – Fišer, Baum
Varnsdorf: Klouda – Devátý, Ruszó, Šťastný (46. Chlan), Černý, Kučera, Kapić (26. Černohorský), Norek, Hauer, Jícha, Prieložný (76. Smejkal).
FC Vysočina: Soukup – Hron (46. Ujčík), Zábrodský, Pedro, Mlakić - Klusák, Demeter - Batioja, Jungr, Urbánek (46. Duba) – Kelbler.

Utkání začalo pro nezaujatého fanouška úžasně. Už ve třetí minutě totiž domácí síť rozvlnil Demeter a Jihlava vedla - 0:1. Jenže poté převzali iniciativu utkání domácí a po chvíli otočili stav utkání. Nejprve svoji šanci sice spálil Černý, ale poté se trefil Kučera a po něm ještě skóroval z rohu Hauer - 2:1. Jenže poté přišla parádní pětiminutovka Vysočiny a ta ve 22. minutě vyhrávala nad Varnsdorfem 2:4. Nejdříve vyrovnával na 2:2 Urbánek a poté dvakrát v krátkém sledu po sobě pálila přesně posila z jihlavského „áčka“ Marek Jungr. Následně se hra trochu uklidnila a byť si oba celky vytvořily šance, do konce první půle už branka nepadla.

I ve druhém dějství se hrálo aktivně a zápas byl tak i nadále líbivý. Konečně se začali prosazovat i brankáři Klouda se Soukupem a pochytali několik možností svých protihráčů. V těch největších se ocitli Duba s Demeterem, ale náskok Jihlavy zvýšit nedokázali. A už to skoro vypadalo, že druhý poločas bude přesným opakem toho druhého. V 78. minutě se ovšem míče ujal Jungr a povedenou střelou završil hattrick - 2:5. Domácí se sice snažili i poté, ale definitivní hřebíček na jejich rakev zarazil na samém sklonku duelu Ujčík - 2:6.

"Dosáhli jsme výborného výsledku, což se o výkonu a předvedené hře říci nedá. Do zápasů, které jsou před námi, musíme výrazně přidat," okomentoval utkání trenér Pavel Procházka.