15.04.2012, Miroslav Fuks

Juniorka doma zdolala Rosice

Juniorka doma zdolala RosiceDuel dvou celků, kterým v tabulce MSFL náleželo 21 bodů, skončil ve prospěch domácí juniorky FC Vysočina. Hostující Rosice, které jsou farmou Znojma, přijeli v silné sestavě s řadou znojemských a exbrněnských hráčů a s Pacandou jen na lavičce. Přesto si proti domácímu celku vypracovali jen minimum šancí a nakonec odjeli s prázdnou. O těsné výhře jihlavské juniorky rozhodl přesnou střelou v 75. minutě Jan Dobrovolný.

Rozhodčí: Vostřejž – Orgodník, Miko
FC Vysočina B: Procházka - Šandera, Kryštůfek, Ptáček, Fadrný - Kliment, Zeman (73. Přibyl), Kolařík, Štancl, Dobrovolný - Vacek (89. Beránek).
Rosice: Lengál - Švarc, Živný, Odehnal, Vítámvás (84. Oprchal) – Krhut, Selinger (84. Pacanda), Šustr, Pšíkal - Okleštěk, Látal.

První půle přinesla jen minimum zajímavých momentů a šancí, převládal boj o každý metr hřiště. Svěřenci kouč Jarůška měli územní převahu, ale přes běhavé a obětavě hrající jihlavské mladíky se nedokázali prosadit. Ve druhé části už bylo před oběma brankami více živo. V 55. minutě nebezpečně střílel Látal, ale gólman Procházka byl na místě. Na druhé straně se v 60. minutě do ideální střelecké pozice probil Dobrovolný, jenže místo střely svojí levačkou volil přihrávku do křídla. Následný centr před branku nic nepřinesl. Domácí fotbalisté byli stále aktivnější a nebezpečnější, což dokumentovalo i 65. minuta, kdy se po kombinaci po ose Zeman – Dobrovolný – Kliment dostal k odraženému míči Kolařík, ale střílel těsně vedle. O 6 minut později zahrával Šandera standardní situaci z velmi nadějné pozice a jeho nastřelený míč volal po skórování. Mladíkům ve žlutém však scházel důraz a tak se museli spokojit jen s rohovým kopem. Vysočina se dočkala zasloužené gólové radosti v 75. minutě. Kolařík vybojoval míč, prošel středem hřiště a na vápně uvolnil Dobrovolného. Ten mířil po zemi přesně k levé tyči Lengálovy brány – 1:0. Nepříznivý stav Rosice vyprovokoval k větší aktivitě. V 77. minutě to chytrou střelou z 25 metrů zkoušel Okleštěk, ovšem Procházka jeho pokus vytěsnil nad břevno. Slovan se tlačil dopředu a hru přeskupil na tři obránce, jenže si zároveň musel dávat pozor na domácí brejky. Po brance volala 85. minuta, kdy Fadrný potáhl míč, na křídle uvolnil Klimenta a ten mu míč vrátil zhruba na penaltu. Fadrný střílel z první po zemi, ale těsně vedle. V závěru nastoupil Pacanda a mohl pomoci alespoň rosickému bodu, když před branku poslal přesný centr. Pšíkal však v dobré pozici hlavičkoval nad branku.

„Po koncentrovaném a poctivém výkonu jsme se dočkali nejtěsnější výhry. Rosice jsme pustili do šancí jen na počátku druhé půle a v samotném závěru. Za aktivitu ve druhé půli jsme si tři body zasloužili,“ řekl po utkání domácí kouč Roman Kučera.