28.09.2008, Miroslav Fuks

Juniorka je po výhře na Slovácku 3. v MSFL!

Juniorka je po výhře na Slovácku 3. v MSFL!Juniorka FC Vysočina okopírovala model vítězného utkání „áčka“ v Třinci. Díky trefě Michala Naniaše se už ve 2. minuty utkání na půdě 1.FC Slovácko B ujala vedení 0:1, které do konce duelu udržela. Naše „béčko“ tak dosáhlo už šesté výhry v letošním ročníku a se ziskem 19ti bodů mu náleží skvělá 3. příčka MSFL!

Rozhodčí: Bednář - Šalata, Proske
Slovácko B: Fryšták - Polák, Višváder (67. Bučák), Bělaška, Přílučík - Filipský, Stýskala, Reinberk (67. Kerbr), Holek - Pyclík, Sládek.
FC Vysočina B: Štěpanovský - Benda, Rezek, Naniaš, Pacholík - Čermák (90. Demeter), Chlup, Wasserbauer, Netrda - Šamánek (85. Pohanka), Peška (82. Drábek).

Brzké jihlavské vedení vzešlo z přímého kopu, kdy v šestnáctce dorazil Naniaš hlavou míč do sítě. Vysočina poté mohla vycházet ze zatažené obrany do rychlých brejků a byla nadále velmi nebezpečná. V 15. minutě byl blízko gólu Peška, ovšem nikým netísněn poslal míč v ideální situaci hlavou bedle. Stejně skončila Čermákova střela o čtvrthodinu později. Další jihlavský brejk v 41. minutě vedl k nebezpečné hlavičce Šamánka a dobrému zákroku gólmana Fryštáka. Tečku z půlí udělala pěkná střela Višvádera, která orazítkovala břevno.
První velkou šanci druhé půle měl Peška, jehož střela z hranice šestnáctky skončila mimo. V 63. minutě zlikvidoval obrovskou šanci Netrdovi Fryšták, který vytáhl nebezpečnou dělovku nad branku. Stejně se mu vedlo o chvíli později při dělovce Wasserbauera. Na druhé straně zpoza hráče střílel Bučák, Štěpanovský však s problémy likvidoval. Závěrečné minuty přinesly pouze tutovky Vysočiny. Peška, Chlup ani Rezek však míč, také díky několika vynikajícím zákrokům Fryštáka, do sítě nedostali.
 „Utkání skončilo naší zaslouženou výhrou. Domácí celek jsme přehráli a vypracovali jsme si výrazně více gólových příležitostí. Jen škoda, že jsme podobně jako včera „áčko“ nedali výhře pojistku v podobě druhého gólu. Mohli jsme tak nakonec být zklamaní „jen“ z bodu, poněvadž i Slovácko šance mělo,“ uvedl po utkání trenér Tomáš Jansa.