19.09.2010, Miroslav Fuks

Juniorka na Slovácku prodloužila sérii neúspěchů

Juniorka na Slovácku prodloužila sérii neúspěchůJuniorka FC Vysočina už čtvrtý zápas MSFL čeká na bodový zisk. S "béčkem" Slovácka se ujala vedení a ještě v 71. minutě držela remízu, poté však přišla branka domácích a v závěru i pečeť vítězství 3:1 (1:1). Jihlavskou branku zaznamenal už v 6. minutě Tomáš Kučera. Prohra završila neúspěšný víkend FC Vysočina.

Slovácko BSlovácko B
8.kolo, neděle 19.9.2010, 10:15
3:1
(1:1)

Branky: 15. Franta, 71. Čtvrníček, 86. Szmek - 6. T.Kučera.
ŽK: 44. Perůtka, 73. Ondřejka - 68. Leligdon, 79. Zelinka, 86. J.Procházka
Rozhodčí: Adámková - Fojt, Pochylý
Slovácko B: Heča - Habanec, Daníček, Borusík (65. Čtvrtníček), Franta, Hesek (38. Ruman), Hlůpik, Szmek, Perůtka, Starý,Ondřejka (78. Sasín)
FC Vysočina B: J.Procházka - Bambula, Ptáček, Filip, Dobrovolný - R.Demeter, T.Kučera (57. Vacek), Leligdon, Kosak (71. Pikl) - Zelinka, Šimonek.

Vysočina začala výborně. Už v 6. minutě skóroval placírkou k tyči po centru z levé strany Tomáš Kučera po předchozí kombinaci dua Kosak – Šimonek. Už v 15. minutě však Slovácko vyrovnalo. Franta dostal přihrávku od Ondřejky a tvrdě vystřelil k tyči, brankář Procházka na míč nedosáhl. Úspěšnější byl ve 23. minutě, kdy se Ondřejka zbavil svého strážce v pokutovém území a vystřelil podél hostující brány. Tentýž hrot ani nadvakrát neuspěl ve 30. minutě při samostatném nájezdu. V závěru půle mohl skórovat po zpětné přihrávce Šimonka Zelinka, ale gólmana Heču nepřekonal.

Druhá půle přinesla větší vzruch až v 68. minutě. Szmek tvrdě vystřelil, Procházka vyrazil míč jen před sebe a dobíhající Čtvrtníček zblízka nedokázal gólmana překonat. O tři minuty později se už domácí radovali, neboť se přihrávka z levé strany se dostala Čtvrtníčkovi, který prostřelil jihlavského brankáře. Definitivně rozhodla 86. minuta, kdy Szmek sklepl míč na Hlůpika, ten míč zatáhl do pokutového území a předal jej zpět Szmekovi, jenž šajtlí do šibenice skóroval.

„Na Slovácko jsme i bez zraněného Lovětínského jeli s cílem bodovat a přetrhnout šňůru porážek. Dobře jsme začali, ovšem soupeř zaslouženě srovnal. Ve druhé půli se hrál remízový zápas. Domácí měli o něco více ze hry, nám se dařilo kombinovat ve středu pole. Selhali jsme v 71. minutě, když jsme na polovině hřiště zbytečně ztratili míč. Určitě jsme podali diametrálně lepší výkon, než naposledy proti Brnu. Je velkou chybou, že jsme tady nebodovali. Dostáváme se tak před domácím zápasem pod tlak,“ zdůraznil po zápase trenér Josef Vrzáček.