12.05.2012, Miroslav Fuks

Juniorka obrala o body druhý Frýdek-Místek

Juniorka obrala o body druhý Frýdek-MístekJuniorka FC Vysočina sehrála v rámci MSFL kvalitní a náročný duel proti Frýdku-Místku. Druhý celek tabulky měl v Jihlavě více šancí, ovšem narážel na výborně chytajícího Procházku. Přesto se ještě v první půli ujal vedení. Na to však ve druhé části odpověděl po obrovské chybě gólmana Dobrovolný. Hosté tak v Jihlavě po remíze 1:1 ztratili dva body.

Diváci: 85
FC Vysočina B: Procházka - Šandera, Beránek, Ptáček, Cipruš (61. Dobrovolný) - Kolařík, Fadrný (75. Vodáček) – Přibyl, Zeman, Šilinger - Vacek.
Frýdek-Místek: Prepsl - Švrček, Wozniak, Literák, J.Prokeš - Biolek, Talián (55. Cesnek), Förster, Grussmann (46. Kostorek, 83. Chýlek) - Soukup, H.Prokeš.

Frýdek-Místek byl v první půli aktivnějším celkem, což dokázal přetavit i v úvodní branku zápasu. To se ve 26. minutě ve vápně nejlépe zorientoval H.Prokeš - 0:1. Vysočina si na vyložené šance v první půli počkala až do jejího závěru, ovšem připravila si hned tři najednou. Bohužel, Vacek ani Fadrný neuspěli a též Vackův pokus byl vykopnut hostující hráči.

Druhá část přinesla převahu hostí a též velmi zajímavý fotbal. V rozmezí 56. a 79. minuty bylo možné napočítat šest loženek Frýdku. Na úvod se H.Prokeš zbavil Ptáčka, jenže jeho pokus vychytal Ptáček. Tentýž útočník frnkl obraně v 60. minutě a před branku předložil na malé vápno před odkrytou branku tutový gól Kostorkovi, který však napálil skluzujícího hráče Jihlavy. V 61. minutě z přímého kopu jen těsně minul branku Förster. V 67. minutě postupoval na brankáře Vysočiny Soukup, ale opět narazil na dobře vyběhnuvšího Procházku. V 74. si strážce jihlavské branky zopakoval souboj s Hynkem Prokešem a opět jeho nájezd zvládl. A aby se to nepletlo, tak Procházka zvládl ve spolupráci se svými obránci nájezd téhož hráče o 5 minut později. Nutno dodat, že v té době už bylo skoro čtvrt hodiny vyrovnáno! Domácí juniorka totiž díky důslednosti Dobrovolného zužitkovala obrovskou chybu gólmana Presla - 1:1. Jihlavští ofenzivně ožili hlavně v poslední desetiminutovce, kdy do hostující obrany podnikli několik nebezpečných brejků. V 82. minutě trefil Zeman spojnici po rohovém kopu rozehraném Šanderou a ŠIlingerem. A tutovka vzešla z kombinace Dobrovolného s Vackem. Na jejím konci byl při střele Dobrovolného úspěšný obranný skluz hráče Frýdku. Nakonec mohli hosté vybojovat v 90. minutě výhru, ovšem Prokeš snad už ani nevěřil, že by v nájezdu proti Procházkovi mohl uspět. Navíc jeho pozice už nebyla tak ideální.