25.09.2016, Miroslav Fuks

Juniorka proti Třinci potvrdila úlohu favorita

Juniorka proti Třinci potvrdila úlohu favoritaJuniorský tým se po sedmizápasovém čekání na vítězství dočkal tříbodového zisku. V domácím prostředí proti Třinci, poslednímu celku tabulky Juniorské ligy, naplnil výhrou 2:1 (0:0) očekávání, ovšem herně zcela nepřesvědčil. Branky domácího celku zaznamenali v rychlém sledu Jan Bajer a Marek Šerý, za hosty z pokutového kopu snižoval exjihlavský Jakub Teplý.

8.kolo, neděle 25.9.2016, 15:00, Na Stoupách
2:1
(0:0)
TřinecTřinec

Góly: 63. Bajer, 67. Šerý – 77. Teplý (pen.)
ŽK: 52. Fiala, 56. Vitásek, 89. Kolář – 78. Novotný, 90. Teplý
Rozhodčí: Mrázek – Antoníček, Dobrovolný
Diváci: 60
FC Vysočina: Kolář – Kryštůfek (62. Karmazín), Vedral (48. Beseda), Včelka, Urdinov (62. Bajer) - Vitásek, Kolčava (74. Sargsyan) - Záviška, Šerý (87. Časta), Novotný - Fiala.
Třinec: Adamuška – Hloch, Lanc, Bujok (58. Králíček), Reintam, Žyla (86. Melecký), Samiec, Latocha (73. Pieter), Janošík, Lasota (72. Pleva), Teplý.

Jihlava vyhrála v Juniorské lize naposledy v prvním kole a v souboji s posledním Třincem, který ještě v letošním roce nezvítězil, si svou nelichotivou bilanci chtěla napravit. V prvním poločase to ovšem na vítězství nevypadalo. Hrálo se převážně ve středu hrací plochy, bez vážnějších šancí na jedné či druhé straně. K vidění bylo hodně nepřesností, a když už se některý z týmů dostal k zakončení, tak si s tím dokázali poradit brankáři. První poločas příliš fotbalové krásy nepřinesl a hráči se rozešli do šaten za bezbrankového stravu 0:0.

Druhý poločas se hodně podobal tomu prvnímu. Oba týmy se příliš do útoku nedostávaly, a když, jejich šance zlikvidovali gólmani Kolář s Adamuškou. Zlom nastal v třiašedesáté minutě, ve které Třinec udělal chybu v rozehrávce, domácí hráči založili rychlou útočnou šanci, na jejichž konci byl Bajer, který se nemýlil a otevřel skóre utkání - 1:0. O čtyři minuty později se pak prosadil z další rychlé šance na levé straně Šerý - 2:0. Třinec v druhém poločase prakticky branku domácích neohrozil, přesto se jednoho gólu hostující hráči dočkali. V sedmasedmdesáté minutě byla totiž nařízena po autovém vhazování penalta, kterou proměnil Jakub Teplý, shodou okolností bývalý hráč Vysočiny. Více už se ovšem v utkání neudálo, takže Jihlava porazila Třinec 2:1.

"Podařil se nám velmi dobrý vstup do utkání. Soupeře jsme v úvodních minutách dokázali zatlačit, ovšem žádnou výraznější šanci jsme si nevypracovali. Třinec postupně vyrovnal hru, když se prosazoval přímočarými akcemi a byl schopen lépe sbírat odražené míče. My více kombinovali a dokázali jsme se dostat do dvou velkých šancí, v nichž ale neuspěli Šerý a Záviška. Ve druhém dějství byla aktivita na naší straně a gólově jsme se konečně dokázali prosadit po nástupu Bajera. Chvíli poté jsme byli dobře koncetrovaní a vedení jsme díky Šerému zvýšili na 2:0. Zdálo, že bychom duel mohli v klidu dohrát, jenže přišla zbytečná penalta, po níž hosté snížili. Závěr byl logicky poměrně nervózní. Nakonec jsme ale tříbodový zisk uhájili. Cením si toho, že hráči utkání velmi dobře odpracovali a za výhrou si šli," okomentoval utkání trenér Jan Kameník.