23.08.2015, Miroslav Fuks

Juniorka se z Ostravy vrací s prázdnou

Juniorka se z Ostravy vrací s prázdnouJuniorský tým FC Vysočina i po 5. kole marně čeká na první vítězství v soutěži. Na půdě Baníku Ostrava usiloval o vítězství, ovšem z vyrovnaného utkání nakonec nevytěžil ani bod. Domácí zvítězili 2:1 (0:0), když jedinou branku jihlavského celku zaznamenal Marek Opluštil.

Rozhodčí: Adámková – Caletka, Antoníček
Ostrava: Chmiel – Helešic, Karčmář, Mešaninov, Foltyn (46. Šichor), Szotkowski (75. Šašinka), Alispahič (46. Marek), Behan (90+2. Fojtík), Matěj (78. Tomšů), Ožvolda, Strakoš.
FC Vysočina: Kolář – Hron, Pedro, Opluštil (65. Spirkoski), Mlakić (83. Zábrodský) - Štěpánek, Demeter - Šerý (46. Duba), Nerad (75. Rychetník), Klusák – Marcin.

K úvodnímu výkopu se postavili hráči Jihlavy, ale o několik chvil později již balón ovládali domácí. Ti se však nedokázali procpat k nějaké nebezpečnější střele. V šesté minutě vyhrál hlavičkový souboj před Kolářem ostravský Szotkowski, ale zakončení mířilo vedle branky. Do další šance se dostal Ožvolda, který se snažil ohrozit svatyni Jihlavy střelou z prostoru před velkým vápnem. Jeho pokus však odkopl jihlavský obránce. Vysočina však začala postupně víc a víc hrozit na druhé straně a Chmiel se musel mít na pozoru. Jednu dobře rozběhnutou akci hostů ukončil hvizd oznamující ofsajd a šanci ke střele tak byl konec. Největší šanci Jihlavy měl ve 25. minutě Marcin, který utekl domácí obraně, ale nakonec trefil levou tyč Chmielovy branky. Zanedlouho podobnou akci zopakoval Alispahič, toho však vychytal Kolář a byl z toho rohový kop. Demeter se pak u vápna Baníku odhodlal ke tvrdé střele, jež mířila k pravé tyčce. Domácí brankář musel po míči skočit, aby neskončil v síti. Poslední ohrožení branky v první polovině zápasu předvedl Szotkowski, jenž si vypracoval šanci ve velkém vápně. Jeho střelu však Kolář vyrazil.

Do druhého poločasu naběhla Ostrava s velkou chutí a zásluhou jí byly hned dva góly. První si připsal ve 49. minutě Marek, který i s trochou štěstí po závaru před Kolářem zakončil - 1:0. A o minutu později se radoval také Szotkowski, který přesně usměrnil centrovaný míč od postranní čáry - 2:0. Netrvalo však dlouho, a Jihlava se dočkala snižující branky. V 55. minutě nebyla obrana Baníku důsledná a po velmi dobré individuální akci Štěpánka nechala ve velkém vápně zakončit Opluštila - 2:1. Následovalo plno šancí jak na straně Baníku, tak na straně Jihlavy. Ani jeden z celků však nedokázal dopravit míč přesně do sítě. Velkou šanci k vyrovnání měl Marcin, jenž se po pravé straně hnal do vápna. Poté vyslal střelu na vzdálenější tyč, ale míč jen těsně minul konstrukci branky. Ostrava tak v pátém kole zvítězila nad Jihlavou 2:1 a připsala si do tabulky tři body. Jihlavští borci si na své první vítězství v nové sezóně bude muset ještě počkat.

"Úvodních zhruba dvacet minut patřilo aktivnějšímu domácímu celku. Poté jsme postupně převzali iniciativu a do konce prvního dějství jsme neproměnili asi čtyři vyložené šance. Bohužel, ve druhé půli přišly v rychlém sledu dvě ztráty míče Pedra a Opluštila, načež jsme prohrávali 2:0. Rychle jsme po akci Štěpánka dokázali snížit a ovládli jsme hřiště. Až do konce duelu jsme měli velkou územní převahu, ovšem opět jsme hrubě selhávali v zakončení. Výsledkově jsem velmi zklamaný, ale na druhou stranu mne těší, že naše hra má dobré parametry. Kluci do hry přenáší prvky z tréninku a daří se dobře zapojovat i hráče z "áčka". Příznivé výsledky to však zatím nepřináší," okomentoval utkání trenér Josef Vrzáček.

15.kolo | Ostrava - FC Vysočina | 1:2
29.kolo | FC Vysočina - Ostrava | 3:0