18.05.2015, Miroslav Fuks

Juniorka těsně podlehla na půdě druhé Příbrami

Juniorka těsně podlehla na půdě druhé PříbramiSouboj druhého celku Juniorské ligy proti pátému FC Vysočina skončil těsnou výhrou domácí Příbrami. Našim mladíkům k bodovému úspěchu nestačila pomoc středního záložníka Tomáše Kučery a svému soupeři podlehli 2:1 (1:1). Jihlavskou branku zaznamenal těsně před koncem prvního dějství David Klusák.

Rozhodčí: Mrkáček – Kříž, Šťastný
Příbram: Kočí – Junek, Šindelář (85. Kvída), Tregler, Schöbel (79. T. Krbeček), Krameš, Červeňák (46. Makoš), Brandner, Eliáš, Fořt (72. Šrain), Hlinka.
FC Vysočina: Kotnour – Hron, Zábrodský, Pedro, Mlakić (82. Fiala) - Štěpánek, Klusák – Veselský (68. Klíma), Kučera, Ujčík (61. Spirkoski) – Kelbler (66. Šerý).

Od úvodních minut bylo znát, že Příbram sahá po vítězství a touží po ataku prvního místa. Po sedmi minutách hry byla nařízena penalta pro domácí poté, co se Fořt snažil z levé strany dostat do vápna, tam jej ale brankář Kotnour podrazil. Balón si nachystal sám faulovaný zkušený útočník, který si pak počkal na první pohyb brankáře a bez problémů otevřel skóre zápasu - 1:0. Následně po faulu na Junka zkusil z trestného kopu zakončit opět Fořt, tentokrát ale rána skončila jen těsně nad břevnem soupeřovy brány. Jihlava se do šancí příliš nedostávala přes důslednou obranu domácích, a tak se musela více soustředit na defenzivu. Z rohového kopu našel Hlinka kapitána Brandnera, ovšem jeho zakončení zamířilo těsně mimo tři tyče. Jednou z příležitostí hráčů z Vysočiny byl trestný kop zpoza vápna, jenž zkusil vypálit na bránu Mlakič, ale zamířil nad. S blížící se přestávkou se více do hry dostávali hosté, velkou šanci si po Štěpánkově přihrávce připsal Pedro, ovšem ten dobrou střelou z vápna těsně přestřelil. Minutu před koncem to ale Jihlavě vyšlo, po levé straně unikl Kučera a našel Klusáka, který prostřelil Kočího a bylo vyrovnáno - 1:1.

Druhá část utkání tedy začínala za vyrovnaného stavu a šanci na výhru měly oba celky. Aktivita na hrací ploše byla vyrovnaná, nejdříve po pasu Junka nedokázal zakončit Eliáš, na druhé straně tvořil Klusák. Ten zahrozil nejdříve z rychlého protiútoku, ale o míč jej obral Schöbel, následně pak hledal Kučeru, jehož parádní rána se jen těsně nevešla mezi tři tyče. Poté se ale hosté museli bránit, rohový kop nejprve odhlavičkoval Ujčík, jenže o akci později po přesném centru Eliáše dokázal Brandner zamířit svůj pokus přesně a poslal Příbram do vedení - 2:1. Domácí toužili po zvýšení svého vedení, jenže počínání Hlinky, Junka nebo Schöbela přání nevyslyšela. Hráči ve žlutých dresech ale duel nechtěli vzdát, Kučera se po kombinaci s Klusákem dostal do zakončení, avšak ani jeho rána nebyla přesná. U dvou akcí se ochomýtl Hlinka, nejprve těsně branku minul, poté jeho pokus od rohového praporku lapil brankář. V poslední minutě ještě hledal Spirkoski Klusáka, jenže ten pokus na vyrovnání zahodil. Domácí si tak připsali další tři body a stále dýchají na záda Mladé Boleslavi.

"Tým odvedl statečný výkon, ale proti přesilovce soupeře to nestačilo," stručně okomentoval utkání v Příbrami trenér Pavel Procházka.

8.kolo | FC Vysočina - Příbram | 0:1
22.kolo | Příbram - FC Vysočina | 1:1