22.05.2011, Miroslav Fuks

Juniorka učinila rázný krok k záchraně

Juniorka učinila rázný krok k záchraněJuniorka FC Vysočina se po sérii tří remíz dočkala vítězství, když na domácí půdě zaslouženě zdolala Zábřeh. Vítězství se však nerodilo lehce, neboť hosté se v první půli ujali vedení. Domácí tým však ve druhé části zintensivnil svoji snahu, zpřesnil kombinaci a především vstřelil dvě branky. Na 1:1 vyrovnal Lukáš Kryštůfek a o výhře rozhodl minutu po svém střídání Vojtěch Šandera!

Rozhodčí: Chramcov - Plesar, Pochylý
FC Vysočina B: J.Procházka - Kryštůfek, Ptáček, Gavrič, Šilinger - Gába, Leligdon – Vacek (77. Šandera), Krutý, Kosak – Šimonek (25. Poláček, 60. Lovětínský).
Zábřeh: Kamisch - Kulísek, Suchánek, Jančík (50. Moravec), Olejník, Barcal, Rajnoha, Sichor, Hrdlovič, Pospíšil, Schaffartzik (86. Štika).

V první půli se domácí hráči nemohli prosadit přes důrazně hrajícího soupeře. Těžce se prosazovali v ofenzívě a navíc nešťastně inkasovali v 32. minutě po nepřesném odkopu brankáře Procházky. Ten napálil přesně útočníka Pospíšila, jehož záda poslaly Sulko do vedení - 0:1. Ve druhé části Jihlava zlepšila pohyb a kombinaci. Její hráči se s velkou pustili do dobývání branky Zábřehu a nakonec byli úspěšní. Skóre srovnal v 59. minutě dorostenec Kryštůfek svojí první brankou v MSFL. Zrodila se po rohovém kopu a následném opakovaném centru, který na zadní tyči našel jihlavského pravého beka. Ten hlavou mířil přesně do šibenice – 1:1! Zasloužené vítězné brance předcházelo šťastné střídání Šandery. Ten skóroval po přihrávce Krutého necelou minutu po svém příchodu na hřiště. I pro něj to byla premiérová trefa v třetí nejvyšší soutěži.

„S výkonem ve druhé půli můžeme být spokojeni. Hráči šli za vítězstvím a po zásluze se ho dočkali. Jsem rád, že jsme se nyní hodně přiblížili záchraně. Pokud budou sestupovat 3 celky, tak by Hulín musel ve zbývajících 4 zápasech třikrát zvítězit k tomu, aby nás předstihl,“ řekl po utkání spokojený kouč Josef Morkus, jehož týmu náleží v průběžné tabulce MSFL 8. příčka se ziskem 31 bodů.