18.05.2011, Miroslav Fuks

Juniorka vedla, ale nakonec byla ráda za bod

Juniorka vedla, ale nakonec byla ráda za bodJuniorka FC Vysočina už neprohrála 5 zápasů v řadě, ovšem už počtvrté v pěti utkáních jen remizovala. Tentokráte si připsala pouze bod v domácím utkání proti juniorce Tescomy Zlín. Jihlavští hráči vedli už od 4. minuty díky Davidu Vackovi, ovšem hosté ve druhé části skóre otočili. Vysočina tak mohla být ráda za vyrovnání z kopačky Michala Lovětínského.

Diváci: 60
FC Vysočina B: Svoboda - Mandžuka, Kryštůfek, Ptáček, Šilinger - Gába (46. Lovětínský), Leligdon - Šandera (78. Dobrovolný), Vacek, Krutý - Šimonek (70. Poláček)
Zlín B: Dostál - Linek (46. Mezírka), Křiva, Kocián, Švach (70. Šumbera), Poznar, Salachna (46. Červenka), Čelůstka, Bublák, Hájek, Dobeš

Domácí celek začal velmi dobře. Už ve 4. minutě protrhl David Vacek dva zápasy trvající gólovou jihlavského týmu a jeho tým vedl 1:0. První půle byla jinak vyrovnaná a zdálo se, že by si Vysočina mohla připsat 3 body. Důležitý moment nastal v 55. minutě, kdy Krutý unikl po levé straně zlínské obraně, předložil míč Šimonkovi, který ale pouze napálil brankáře Dostála.  O pět minut později se do centru hlavou položil Bublák a vyrovnal. Zlepšený výkon Zlína gradoval a v 68. minutě už Tescoma vedla 1:2. To se přesnou hlavičkou k pravé tyči prosadil střídající Červenka. Domácí tým naštěstí nerezignoval, ale ze zápasu získal alespoň bod. Chvíli po vedení Zlína vyrovnal zkušený Michal Lovětínský.