12.11.2011, Miroslav Fuks

Juniorka veze cennou výhru z Hlučína!

Juniorka veze cennou výhru z Hlučína!Juniorka FC Vysočina potěšila a lehce překvapila velmi cennou výhrou na půdě exdruholigového Hlučína. Po bezbrankovém prvním poločase se na hřišti rozpoutal brankostroj, v němž tahali za kratší konec domácí. Hosté dvěma brankami Zdeňka Chmelíka a Petera Krutého zvítězili 2:4 (0:0)!

Rozhodčí: Sedlář - Fojt, Drozdy
Hlučín: Pavlenka - Coufal, Skřehot, Mozol, Hanus, Mucha, Sabo (46. Kosnovský), Čelůstka, Ondrušík, Koubek, Štefek (81. Pyclík).
FC Vysočina B: J.Procházka – Kryštůfek, Ptáček, Kolařík (56. Vodáček), Cihlář (34. Šandera) - Přibyl Vacek, Plumb (62. P.Kučera), Dobrovolný - Chmelík, Krutý.

Domácí měli více ze hry, dobře kombinovali a hosté byli u většiny míčů pozdě. Velkou šanci si však vytvořili pouze jedinou. V 17. minutě střílel Koubek z krkolomné pozice vleže a gólman Procházka jeho pokus dokázal vyrazit na roh. Vše podstatné se tak událo ve druhém poločase. Skóre zápasu otevřeli favorizovaní domácí. V 51. minutě se po chybě Ptáčka řítil sám na gólmana Koubek, nastřelil ho, ovšem k odraženému míči se dostal Ondrušík, který balón poslal do prázdné brány – 1:0. Jihlavská juniorka však zbraně nesložila. V 56. minutě zahrával Krutý roh a Chmelík na první tyči hlavou vyrovnal na 1:1. O 8 minut později mohl Hlučín znovu vést, jenže Hanus nastřelil jen břevno. Domácí do Jihlavy bušili, jenže ti je nakonec „ubrejkovali“. V 74. minutě se Vysočina radovala z vedení, když Kučera přeložil ideální míč Chmelíkovi – 1:2. V 80. minutě šel Krutý sám na gólmana, ale nedal. Uspěl však v 83. minutě, kdy ho do brejku vyslal Chmelík - 1:3. V závěru se hrál strhující ofenzivní fotbal, který diváky zvedal ze sedadel. V 85. minutě si smlsli na hlučínské brance z trestného kopu, který zaznamenal Coufal. Jenže útočník z nouze Peter Krutý měl velký den a v 90. minutě z dalšího smrtícího brejku zvýšil na konečných 2:4.

„V poslední půlhodině zápasu jsme byli svědky málo vídané vzrušující fotbalové podívané. Nebezpečné akce a branky se střídali na obou stranách a já jsem strašně rád, že jsme z této ofenzivní přestřelky vyšli vítězně. Tuto výhru vnímám jako určitou kompenzaci za body ztracené v předchozích podzimních zápasech, kdy nám mnohdy scházelo střelecké či zápasové štěstí. Dnes jsme nastoupili v improvizované sestavě, navíc se v průběhu utkání zranili Cihlář a Kolařík. Přesto jsme dosáhli na cenný tříbodový zisk,“ řekl po utkání dobře naladěný trenér Roman Kučera.