23.03.2008, Miroslav Fuks

Juniorka veze ze Zlína tři záchranářské body!

Juniorka veze ze Zlína tři záchranářské body!Dospělé „béčko“ FC Vysočina potvrdilo svoji domácí výhru z Lipové a vydolovalo velmi cennou výhru z půdy zachraňující se juniorky Tescomy Zlín. Cestu ke třem třetiligovým bodům vydláždily tři jihlavské góly v podání Čermáka, Rabušice a Pacholíka.

Diváci: 80

Zlín B: Gavlák M. (46. Pavelka) - Malý, Gavlák T., Linek (86. Školník), Čelůstka, Řihák, Šrom, Poznar, Bačík, Vyskočil, Otruba (67. Grygar).
FC Vysočina B: Štěpanovský - Benda, Kříž, Wasserbauer, Nešpor - Čermák, Chlup, Pacholík, Netrda (67. Chmelík) - Rabušic (52. Hušbauer, 90. Naniaš), J.Veselý.

Trenér Roman Kučera učinil oproti domácímu vítěznému utkání s Lipovou jednu změnu, když ve středu zálohy místo Hušbauera nastoupil defenzivnější Chlup.
Hosté měli výborný vstup do duelu, když se v 10. minutě po dlouhém nákopu mezi zlínskými obránci prosadil Ivan Čermák. O pět minut později pálil z dvaceti metrů nebezpečně Pacholík, ovšem tento pokus letěl nad. Naše „béčko“ se však brzy nato dočkala druhé branky. Ve 21. minutě přišel k brance velmi lacino Rabušic, který využil obrovskou hrubku zlínského gólmana Gavláka, který v rukavicích neudržel jednoduchý balón a Rabušic míč lehce dopravil do sítě.
Zlín do druhé části nastoupil s jiným brankářem a velkou snahou o změnu skóre. Už ve 47. minutě snížil útočník Bačík po přihrávce od Šroma. Tentýž hrot se dostal znovu ke střele v 52. minutě a náš tým od vyrovnání uchránilo břevno. V 61. minutě přišla velká chvíle produktivního Čermáka, který ke třem asistencím z utkání proti Lipové a jedné brance ze Zlína přidal další gólovou přihrávku, když jeho centr krásně hlavou zakončil Pacholík. Dramatické a divoké utkání však pokračovalo a Zlín znovu snížil na rozdíl jedné branky. V 71. minutě se trefil ligový útočník Vyskočil. O pět minut později mohl Jihlavě vrátit dvougólové vedení Hušbauer, ale jeho uvolnění zastavil gólman Pavelka. Přes řadu nebezpečných momentů před brankou Vysočiny již v utkání gól nepadl a hosté se mohli radovat z veledůležité výhry!
„Zvládli jsme velmi těžké utkání o šest bodů. Díky této výhře jsme se vzdálili spodním příčkám tabulky a vykročili jsme směrem k jejímu středu. Zlín dal do utkání vše a musím otevřeně přiznat, že při nás několikrát při šancích a různých závarech stálo i štěstí. Naštěstí nám vycházela odvážná brejková taktika a skutečnost, že jsme ve chvílích domácího náporu dokázali zasadit ránu v podobě naší branky. Celý tým podal výborný výkon, ale zvláště musím ocenit vynikajícího Štěpanovského v bráně,“ uvedl po zápase spokojený kouč Kučera.