15.09.2019, Miroslav Fuks

Juniorka vyhrála na Zbrojovce a nadále vévodí Divizi!

Juniorka vyhrála na Zbrojovce a nadále vévodí Divizi!"Béčko" FC Vysočina uspělo i v těžkém duelu na půdě záložního týmu Zbrojovky Brno! V "předzápase" pátečního ligového zápasu zvítězilo po brankách Matúše Lacka a Matěje Koubka 1:2 (1:1) a díky 100% bodové bilanci po šesti kolech nadále vévodí divizní skupině D.

Diváci: 150
Brno B: Marek - Sukup, Šural, Žalud, Papež - Bartolomeu, Mach, Holman, Doubravský (46. Kroutil) - M. Sedlák (66. Jurásek), Slunský (66. Matula).
FC Vysočina: Jágrik – Svoboda, Křišťál, Crha, Novotný – Kurtalić (74. Urbánek), Lacko – Lát (80. Lát), Šteffl (87. Koloušek), Trajković – Koubek. Náhradníci: Lancman.

„Hrál se oboustranně velmi dobrý fotbal. Domácí byli v úvodu utkání důraznější a my jsme do duelu vstoupili dost opatrně. Brno tak bylo za svoji aktivitu odměněno úvodní brankou z rohového kopu. Troufám si však tvrdit, že od té doby až do konce zápasu jsme byli lepším celkem a nakonec jsme zaslouženě brali tři body. Důležité samozřejmě bylo, že Lacko těsně před poločasovou přestávkou vyrovnal po přihrávce Novotného. Zkraje druhého dějství Koubek nastřelil břevno a nakonec právě tento útočník o výsledku zápasu rozhodl v 71. minutě. Poté už jsme výsledek dokázali pohlídat. Kluci zaslouží pochvalu za bojovný výkon, z nějž čněly velmi dobré individuální výkony některých hráčů,“ řekl po zápase spokojený trenér Michal Kadlec, jenž se musel obejít bez absentujících Kolčavy, Sargsyana, Časty a Lokvence.