05.11.2011, Miroslav Fuks

Juniorka za 2 minuty otočila zápas!

Juniorka za 2 minuty otočila zápas!Juniorka FC Vysočina se v 15. kole MSFL dočkala cenné výhry, když na domácí půdě zdolala druhý celek tabulky - juniorku olomoucké Sigmy a to v poměru 2:1 (0:0). Přitom hosté brankou v 60. minuty vedli, ovšem poté domácí během 66. a 67. minuty duel otočili. Branky vstřelili Peter Krutý a Jusufi Plumb.

Rozhodčí: Fojt - Vostřejž, Sedlář
FC Vysočina B: Rožník – Kryštůfek, Ptáček, Filip, Dobrovolný - Přibyl (79. Šandera), Fadrný, Vacek, Kosak - Zeman (60. Plumb), Krutý (89. Chmelík).
Olomouc B: Šustr - Nepožitek, Štětina, Ulma, Machalický - Nuc, Punčochář, Nešický (84. Hořava), Vavřík - Rolinc, Jerome.

V první šanci zápasu se ve 13. minutě objevil po nerozumění jihlavské defenzívy Nešický. Střílel sice pohotově, ale vedle. Na druhé straně v 18. minutě odpověděl Fadrný, ale jeho pokus šel nad. Ve 27. minutě se po šanci Sigmy zaskvěl gólman Rožník. Olomouc více držela míč, ale domácí hráči se častěji dostávali do nebezpečných příležitostí. Ve 33. minutě se s míčem uvolnil Kosak a za vápnem pěkně vystřelil – gólman lapil. Ve 37. minutě střílel Vacek ze střední vzdálenosti nad. První branka mohla padnout ve 40. minutě, kdy po centru Krutého zatřásl břevnem hlavičkář Filip. Plejádu šancí první půle uzavřel ve 41. minutě Kosak, který po přihrávce Přibyla střílel nad branku.

Ve druhé části byl blízko gólu v 56. minutě Kosak po přistrčení Zemana. Dostal se před gólmana, podstřelil ho, ale Šustr jeho pokus ještě dokázal těčovat na roh. Skóre kvalitního zápasu otevřel v 58. minutě Nešický, který se po zdařilé kombinaci ocitl před Rožníkem a chladnokrevně ho dloubáčkem překonal – 0:1. V 65. minutě mohlo být z jihlavského pohledu ještě hůře. Vavřík se ocitl ve velké příležitosti, kterou mu však společným úsilím zmařili Ptáček s Rožníkem. A tak přišlo tradiční nedáš – dostaneš! O minutu později Dobrovolný vyslal podél levé lajny Kosak, ten se uvolnil a před branku přesně nacentroval na netradičního hlavičkáře Krutého – 1:1. O minutu později do vápna nacentroval Krutý a ve vzniklém závaru se nejlépe zorientoval střídající Plumb – 2:1! V 70. minutě mohl domácí vedení zvýraznit Kosak, ovšem souboj s gólmanem prohrál. V 74. minutě v podobné situaci novoročenky neuspěl ani Krutý po vysunutí Plumba – napálil pouze tyč. V závěru se domácí spíše soustředili na defenzívu a tak přišla územní převaha Sigmy. V 79. po rohu gólově hlavičkoval Rolinc, ovšem Rožník ho skvěle vychytal. V posledních vteřinách zápasu mohl po odraženém míči vyrovnat Štětina, ale pálil nad.

„Jsem velmi rád, že jsme tento těžký zápas dotáhli do vítězného konce. Nejenže jsme tentokráte naše vedení udrželi, ale ještě jsme snad poprvé v sezóně dokázali otočit nepříznivě se vyvíjející průběh utkání. Důležitý byl moment z 65. minuty, kdy Sigma neproměnila velkou šanci a nezvýšila tak na 0:2. Každopádně jsme viděli nadprůměrný fotbal, v němž oba celky kombinovali, hráli ofenzivně a ve vysokém tempu. My jsme nakonec byli šťastnějším týmem,“ řekl po utkání trenér Roman Kučera.