08.05.2010, Miroslav Fuks

Juniorka zaskočila exdruholigistu!

Juniorka zaskočila exdruholigistu!Exdruholigový HFK Olomouc, který na jaře patří k nejlepším celkům MSFL, tvrdě narazil v Jihlavě! Domácí juniorka byla v první části lepší a zaslouženě se díky Michalu Naniášovi ujala vedení. Ve druhé půli byli domácí pod velkým tlakem, ze kterého však vyrovnání nepadlo a naopak výborně hrající Robin Demeter po dvou rychlých brejcích dal konečnému výsledku hodně krutou podobu 3:0 (1:0)!

Rozhodčí: Fojt - Sedlář, Pochylý
FC Vysočina B: Matiášek - Veselý, Ptáček, Naniáš, Cihlář – Kopic (65. T.Kučera), Leligdon (83. Šandera), Gába, Lovětínský, R.Demeter – Simr (87. Pikl).
1.HFK Olomouc: Šrom - Kopecký, Zlatohlavý, Lukášek, Čtvrtníček - Costa, Kovář, Vajda (15. Šturma) - Zedníček, Žondra, Filipský (73. Zmeškal).

Po úvodním oťukávání se ve 20. minutě dostal do první vážné šance Simr, který však hrubého zaváhání olomoucké obrany nevyužil. O 6 minut později však Lovětínský velmi dobře rozehrál standardku a prodloužený míč se dostal až na zadní tyč k Naniášovi, který neměl problém skórovat – 1:0! Jihlava byla nadále aktivnějším a bojovnějším týmem a holické svěřence Josefa Uličného do velkých šancí nepouštěla. Výjimkou byla 40. minuta, kdy v ohromné šanci selhal Žondra, který netrefil v klíčovém okamžiku míč.

Hned zkraje druhé části utkání zahrozil hlavičkující Simr. Ke smůle domácích jeho hlavička neměla gólové parametry. Poté však přišla silná dvacetiminutovka hostujícího týmu. Ten se kombinacemi a standardními situacemi usadil na jihlavské polovině a sahal po vyrovnání. V 58. minutě vytlačili domácí na roh gólovou šanci Šturmy, v 65. minutě míč letící do brány zpacifikoval pozorný Cihlář a v 67. minutě Matiášek vychytal pozemní střelu k levé tyči, kterou na něj vyslal Šturma. Domácí vysvobodil v 76. minutě brejk Demetera. Prošel přes polovinu hřiště, byl zhruba 20 metrů před brankou faulován a poté osobně z přímého kopu vymetl pravou šibenici Šromovy branky! O 3 minuty později Matiášek rychlým vyhozením vybídl k úniku znovu Demetera, který si před vápnem míč zkušeně zasekl a další parádní střelou poslal míč tentokráte k levé šibenici – 3:0! V tuto chvíli bylo rozhodnuto. Hosté se ještě pokoušeli o snížení stavu, ale proti byla obrana či pozorný Matiášek. V 85. minutě ještě zkoušel štěstí Kučera, ale s jeho střelou si poradil Šrom.

„Dnes se mi utkání hodnotí velmi příjemně. Odehráli jsme dva rozdílné poločasy, když v tomto prvním jsme byli nebezpečnějším týmem a zaslouženě jsme se ujali vedení díky dobře zahrané standardní situaci. Ve druhé půli hosté potvrdili svoji velkou kvalitu a výrazně nás přitlačili. Měli jsme i štěstí a zhruba dvacetiminutový tlak jsme přežili. Poté jsme díky dvěma rychlým brejkům Demetera rozhodli. Podali jsme celistvý týmový výkon, za který kluci zaslouží pochvalu. Nyní potřebujeme zvládnout středeční domácí duel proti Mutěnicím,“ řekl po utkání trenér Josef Vrzáček.