17.09.2011, Miroslav Fuks

Juniorka zůstala v Břeclavi za svými možnostmi

Juniorka zůstala v Břeclavi za svými možnostmiFotbalisté juniorky FC Vysočina v Břeclavi prohráli 3:1 (2:0), když hlavně v první půli předvedli výkon pod své možnosti. Jihlavští mladíci svým výkonem a přístupem zklamali. Ve druhé části po snížení ze strany Zdeňka Chmelíka bojovali alespoň o bod, nakonec však domácí ze závěrečného brejku vstřelili třetí úspěch.

BřeclavBřeclav
8.kolo, sobota 17.9.2011, 16:00
3:1
(2:0)

Góly: 27. Neuberg, 43. Ivančic, 90. Sasín - 75. Chmelík
Rozhodčí: Šumšal - Pochylý, Mikula
Břeclav: Prokop - Navrátil, Lysoněk, Crla, Vlček, Simandl, Ivančic, Málek, Šilinger, Cupák, Neuberg.
FC Vysočina B: J.Procházka – Beránek, Filip, Ptáček, Cihlář - Přibyl, Fadrný, Vacek (46. Plumb), Kosak (65. Dobrovolný) – Zeman (36. Štancl), Chmelík.

Domácí byli v první části lepší ve většině ohledů a zaslouženě se ujali vedení. Nejprve se ve 27. minutě prosadil po odraženém rohovém kopu Neuberg, který míč dorazil k tyči. Do kabin šli špatně hrající jihlavští s dvoubrankovou ztrátou, neboť ve 43. minutě vstřelil druhou branku domácích Ivančic. Druhá část už zastihla hosty v lepším rozpoložení. Stačilo to však pouze na snížení stavu, o které se v 75. minutě postaral Chmelík, který přehodil vyběhnutého brankáře. Vysočina se poté snažila o tlak a vyrovnání skóre. Byla nebezpečná, šance měli Chmelík či Štancl, ale hosté na gól nedosáhli. Naopak jejich pootevřenou defenzívu pořádně větraly brejky domácího celku. Vzešlo z toho několik vyložených šancí Břeclavi. Pojistky se však domácí dočkali až v 90. minutě, když otevřené obrany gólově zužitkoval Sasín.

„Náš výkon nebyl vůbec podařený. Hlavně v první půli jsme soupeře nedostupovali, chyběl nám pohyb bez míče a ztráceli jsme ho. Hráči neodvedli, co měli. Zejména se nám nedařilo ve středu hřiště, kde nás přehrával výborně hrající střední záložník Málek, který v Břeclavi hostuje z našeho klubu. V závěru už jsme hráli vabank, což Břeclav potrestala třetí brankou,“ zhodnotil utkání trenér Roman Kučera.