28.05.2017, Juniorskaliga.cz

Juniorská derniéra: domácí prohra s Plzní

Juniorskému týmu domácí loučení s končícím fotbalovým ročníkem nevyšlo. Mladíci FC Vysočina podlehli Plzni 0:2 (0:1) a prohloubili mizérii posledních sedmi kol, v nichž získali pouze tři body. Výsledkem je nejhorší jihlavské umístění v dosavadních pěti ročnících Juniorské ligy.

Diváci: 50
FC Vysočina: Soukup (46. Kolář) – Včelka, Pedro, Rychetník, Beseda (67. Průša) – Šerý (84. Kolčava), Vitásek - Hron, Sargsyan (46. Pěnkava), Fiala – Duba.
Plzeň: Šampalík – Rychnovský (87. Petr), Teršl, Novák, Vukajlovič, Vacovský, Kopřiva, Debellis, Skála (77. Sedláček), Havel (77. Pinc), Mudra

Viktoria vstoupila do utkání aktivně, snažila se tvořit hru. Ta se ovšem postupem času vyrovnala. Západočeši měli i tak v prvním poločase obrovskou šanci na první gól střetnutí – hlavní rozhodčí Mrázek odpískal penaltu. Tu ovšem zahodil Kopřiva pokusem mimo branku Soukupa. I tak šel tým Zdeňka Psotky do kabin spokojenější. Ve 34. minutě kopali hosté přímý kop z pravé strany, Novák předskočil soupeře a placírkou poslal míč k levé tyči.

Domácí mužstvo vyměnilo o poločase brankáře, když Soukupa vystřídal Kolář. I tak to byla Viktoria, která měla více ze hry a častěji držela balon na svých kopačkách. Odměnou jí byla druhá branka, když odražený míč si ve vápně domácích našel Skála a poslal jej ke vzdálenější tyči. Ve zbytku duelu se toho moc zajímavého nestalo. Plzeň udržela čisté konto.

"Výsledkově jsme se s tímto ročníkem Juniorské ligy rozloučili neúspěšně. Na druhou stranu dnes kluky musím pochválit za nasazení a bojovnost, duel opravdu odmakali. Soupeř však byl fotbalovější a důrazem nás předčil v sobotních soubojích. První gól jsme inkasovali polovlastní po standardní situaci a druhá branka do naší sítě padla poté, co jsme sami zahrávali standardku a Plzeň následně udeřila z rychlého brejku. Ani poté jsme nesložili zbraně a snažili jsme se alespoň o vyrovnání. Dvakrát jsme trefili břevno - nejprve Pěnkava a poté Duba z dorážky," řekl k utkání trenér Pavel Procházka.

1.kolo | FC Vysočina - Plzeň | 1:2
30.kolo | Plzeň - FC Vysočina | 2:0