25.02.2013, Miroslav Fuks

Juniorský zápas na Dukle měl neuvěřitelný průběh

Juniorský zápas na Dukle měl neuvěřitelný průběhZápas Juniorské ligy mezi Duklou a FC Vysočina přinesl zřídka vídaný průběh. Domácí tým byl v první půli maximálně efektivní a Jihlavu zcela uzemnil čtyřmi góly. Mladíci z Vysočiny však nerezignovali. Ve druhé půli je nastartoval gól Jindřicha Kučery natolik, že do 78. minuty skórovali ještě Luboš Košulič a dvakrát Daniel Kavka. Do konce zápasu ještě o výhře mohly rozhodnout oba celky, ovšem na konečné remíze 4:4 (4:0) se už nic nezměnilo.

Dukla PrahaDukla Praha
19.kolo, pondělí 25.2.2013, 14:00
4:4
(4:0)

Góly: 8. Farkaš, 23. Kotlík, 37. Farkaš, 41. Jeřábek - 56. Kučera, 62. Košulič, 64. Kavka, 78. Kavka
ŽK: Urbánek (VYS)
Rozhodčí: Orel - Arnošt, Hock
Diváci: 50
Dukla Praha: Štěpánek - Grafnetr, Jeřábek, Hrazdíra, Ilko - Acosta (59. Micka), Fryčer (82. Milec), Farkaš - Čapek, Kotlík (46. Kunič), Svoboda.
FC Vysočina: Matiášek - Kryštůfek, Marák (46. Vonásek), Fadrný, Šilinger - Vacek, Urbánek - Koudelka (63. Kavka), Zeman (46. Šuta), Košulič (90. Cipruš) - Kučera.

Hned v úvodní minutě chyboval v rozehrávce domácí Ilko a Jindřich Kučera měl téměř z malého vápna první gólovku utkání, avšak na brankové čáře Duklu podržel brankář Štěpánek. Dukla se poprvé prosadila ze své první příležitosti. V 8. minutě se Farkaš dostal na hranici velkého vápna k odraženému míči a trefil se přesně k pravé tyči – 1:0. O dvě minuty později už to mohlo být 2:0, když po rozehraném rohovém kopu nejprve Matiášek chytil první střelu a poradil si také s dorážkou Čapka z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně Duklu podržel ve 20. minutě Štěpánek, který vytáhl na roh povedenou střelu Vacka. Domácí ve 23. minutě zvýšili na 2:0, když Farkaš rozehrál rohový kop a nabíhající Kotlík z hranice velkého vápna zachoval chladnou hlavu, využil zakrytého výhledu brankáře hostí a zakončil k levé tyči. Dukla pokračovala v aktivitě a zaražené jihlavské juniorce zasadila v 37. minutě další úder. Čapek vypálil štiplavý pokus, Matiášek vyrazil před sebe a dobíhající Farkaš již měl lehkou úlohu - dorazit míč do prázdné branky – 3:0. Ve 40. minutě Matiášek uchránil Jihlavu od čtvrté inkasované branky, když lapil gólovku Kotlíkovi z blízka a na roh vyrazil i další nebezpečný pokus mířící na jeho klec. Vzápětí však už byl krátký a hosté byli bez nadsázky zralí na ručník. Jeřábek na útočném výletě zpracoval balón, a tvrdou ranou s pomocí břevna počtvrté rozvlnil síť za Matiáškem – 4:0.

Vysočina do druhé půle učinila jednu změnu v sestavě, ovšem její hra a především pak gólová produktivita byla diametrálně odlišná. Jihlavu k aktivitě nakopla 56. minuta, kdy Šilinger zpětnou přihrávkou našel Kučeru, jenž z hranice velkého vápna vypálil na zadní tyč, od níž se míč odrazil do sítě – 4:1. Jihlavský tým se vrhl do ofenzívy a v 62. minutě snížili na 4:2. To vyšel rychlý brejk, který po levé straně táhl Košulič, gólman Štěpánek proti němu vyběhl a hostující hráč ho zkušeně přehodil. O dvě minuty později se drama zápasu ještě zvýšilo, neboť Kavka po minutě pobytu na hřišti snížil na rozdíl jediného gólu – 4:3. A v 78. minutě už bylo vyrovnáno! Kavka se postavil k přímému kopu na hranici pokutového území a krásnou střelou před zeď nedal Štěpánkovi žádnou šanci – 4:4! A to nemuselo být všem gólům konec, neboť o výhře mohly rozhodnout oba celky! V 84. minutě stáli při domácích všichni svatí, když Urbánek trefil tyč! V 86. minutě Kunič ze dvou metrů přestřelil prázdnou Matiáškovu branku.

„Dukla byla v první půli maximálně efektivní, do čeho její hráči kopli, to snad skončilo gólem. Přitom poločasový stav 4:0 vůbec neodpovídal dění na hřišti. My jsme zahrávali v první půli devět rohů a domácí jen dva. Je pravdou, že jsme v této části vyprodukovali řadu taktických chyb a někdy jsme se utápěli v individuálních akcích. Naštěstí se karta ve druhém poločase zcela otočila, přičemž náš tým hodně nakopla první branka Kučery. Tým „chytil saze“, začal hrát kolektivně a zaslouženě se dočkal vyrovnání. V závěru dokonce mohli výhru strhnout na svoji stranu oba celky,“ řekl po zápase trenér Pavel Procházka.

12.kolo | Dukla Praha - FC Vysočina | 2:2
26.kolo | FC Vysočina - Dukla Praha | 1:1