03.10.2016, Vojtěch Fuks

Mladší dorost U16 v přestřelce zvítězil nad Ostravou

Tým mladších dorostenců U16 vedený Liborem Smejkalem sehráli 9. kolo na hřišti Baníku Ostrava, který v přestřelce porazili 2:3 (1:1). Hned v počátku prvního poločasu se prosadil z dorážky Matyáš Havel. Hráči Baníku dokonce dokázali zápas otočit, ale vše jim pokazila koncovka Lukáše Trnky a rychlý brejk Jana Růžičky, jenž dovedl tým k vítězství nad soupeřem, který doposud držel první místo v tabulce.

OstravaOstrava
9.kolo, sobota 1.10.2016, 15:00
2:3
(1:1)

Góly: 35. a 50. Bagar - 16. Havel, 52. Trnka, 73. Trnka.
ŽK: 4. Havlín, 75. Růžička
Diváci: 35
FC Vysočina: Mastný – Havlín, Šrámek, Marek Malata, Novák (18. Pojezný) – Lukáš Trnka, Vraspír – Růžička (77. Geist), Havel (69. Časta), Vošmera – Mirek Malata (60. Zrůst)

"Anglický týden jsme zakončili v Ostravě a nečekal nás lehký zápas, protože se soupeř nacházel na prvním místě a nepoznal ještě hořkost porážky. Zaměřili jsme se hlavně na precizní práci směrem dozadu, protože jsme věděli, že Baník velmi dobře kombinuje a střílí hodně gólů. Do vedení jsme se dostali v 16. minutě, když Růžička vystřelil z boční strany na bránu, ale brankář míč odrazil před Havla, který míč dotlačil do brány. O dvě minuty později se zranil Novák a na hřiště musel vyběhnout Pojezný. Bohužel jsme inkasovali ve 33. minutě po chybě pomezního, který neodmával autové vhazování, protože vůbec tuto situaci ani neviděl. Po této situaci Zálešák poslal dlouhý míč na zadní malé vápno, kam si naběhl Bagar, který se hlavou nemýlil. Ve druhém poločase šli v 50. minutě do vedení domácí, když neatakovaný Bagar prošel před bránu a střelou mezi nohama Mastného strhl vedení na svoji stranu. Naštěstí jsme dokázali vyrovnat o dvě minuty později, když Růžička poslal PVK na bránu, kde míč zachytil Vraspír a následně k odraženému míči se dostal Lukáš Trnka, který poslal nechytatelnou střelu k tyči. Rozhodující moment přišel v 73. minutě, když po nepovedeném PVK domácích zachytil míč Mastný a dlouhým výkopem našel Vošmeru, který krásně načasoval přihrávku Růžičkovi a ten levou nohou poslal míč na zadní tyč. Závěr byl hektický, ale kluci to opět po taktické stránce zvládli. Domácí byli lepší na míči, ale my jsme se snažili jim to znepříjemnit. Dnes vyhrál týmový a obětavý výkon. V Radvanicích se odehrál celkově velmi kvalitní zápas. Musím před hráči smeknout, protože dřeli až do konce." řekl vítěznému duelu Libor Smejkal.