10.09.2016, Miroslav Fuks

Na Vysočinu se lepí smůla – 3:0 podlehla v Karviné

Na Vysočinu se lepí smůla – 3:0 podlehla v KarvinéPrvoligová premiéra FC Vysočina na novém stadiónu v Karviné se z jihlavského pohledu proměnila ve velice smolné a nepodařené představení. Zatímco hráči v modrých dresech tvořili hru, tlačili se do útoku a neproměňovali ani vyložené šance, tak domácí nováček předvedl nadšený bojovný výkon a dokázal vstřelit tři velmi šťastné branky. Naopak Vysočina už tři duely v řadě nedokázala skórovat – 3:0 (2:0).

Diváci: 3518
Karviná: Laštůvka – Holík, Dreksa, Hošek, Zelený – Janečka, Šisler – Jan Moravec, Budínský (76. D. Mensah), Galuška (51. Puchel) – Jurčo (85. Kovařík). Náhradníci: Pindroch – Košťál, Eismann, Panák
FC Vysočina: Hanuš – Blaič, Krejčí, Rosa, Urdinov – Šulek (34. Ikaunieks), Urblík – Vaculík (61. Dvořák), Hronek, Zoubele (75. Štěpánek) – Rabušic. Náhradníci: Rakovan – Šamánek, Mišůn, Batioja

Kouč Michal Hipp po reprezentační pauze učinil hned tři změny, když se do základní sestavy dostali uzdravení zkušení fotbalisté Krejčí, Šulek a Zoubele. Místo tak nezbylo na Mišůna, Batioju a Ikauniekse.

V bouřlivém prostředí karvinského stadiónu nastala první nebezpečná situace utkání ve 4. minutě, když Budínský kopal nebezpečnou standardku z rohu velkého vápna. Hlavu některého ze svých spoluhráčů však nenalezl. V 8. minutě dobře potáhl míč Rosa, na zadní tyči centrem našel nabíhajícího Vaculíka, ovšem ten míč na dlouhou nohu nedokázal usměrnit do branky. Ve 13. minutě šli domácí do vedení, když Budínský kopal přímý kop po faulu Zoubeleho a jeho rána byla šťastně tečovaná do protipohybu gólmana Hanuše – 1:0. Ve 20. minutě zprava odcentroval Vaculík, našel hlavu Zoubeleho a jeho pokus letěl jen těsně vedle tyče. Ve 25. minutě se do odvážného sóla pustil Urdinov, do obrovské šance uvolnil Zoubeleho, ovšem ten tísněn situaci nezvládl a Laštůvku nepřekonal. To Karviná naopak prožívala šťastný zápas. Ve 28. minutě kopal Budínský rohový kop, který se snesl na hlavu Hoška, jehož pokus o zakončení se proměnil v parádní asistenci na rozběhnutého Janečku, který z poslal míč do sítě – 2:0. Ve 29. minutě se k další hlavičce dostal Zoubele po centru Rabušice, ale míč trknul vedle tyče. Po půlhodině Jihlavu potkala další rána, když ze hřiště musel odstoupit zraněný Šulek, kterého po chvilce nahradil Ikaunieks. V 37. minutě po přiťuknutí Rabušice z 25 metrů krásnou utaženou střelu vyslal Urblík, ale Laštůvka byl na zemi včas. Ve 40. minutě z větší vzdálenosti vypálil Hronek, ale branku netrefil. Ve 41. se ke střele dostal domácí kanonýr Jurčo, jenže jeho technický poklus letěl vedle tyče. Ve 44. minutě domácí podnikli brejk, na jehož konci byla Janečkova střela vysoko nad břevno.

I do druhého dějství vstoupila aktivněji Vysočina. V 50. minutě měl velkou možnost Rabušic, jenž vystihl malou domů domácích, u míče byl dříve, než gólman Laštůvka, ovšem karvinský gólman jeho kličku dokázal vystihnout a dobíhající Ikaunieks nebyl při dorážce dostatečně důrazný a domácí balón dokázali vykopnout. Hosté se stále více tlačili do útoku, což při ztrátách míče otevíralo defenzívu týmu v modrém. V 59. minutě jedna z takových situací skončila třetí brankou za Hanušovými zády. Obrana Vysočiny byla nedůsledná na levé straně a míč se po několika odrazech a přihrávkách dostal vpravo do vápna k Puchelovi, do jehož rány skluzem vletěl Rosa a výrazně pomohl další šťastné trefě Karviné – 3:0. Na druhé straně se po rohovém kopu dostal v 63. minutě do dalšího zakončení Zoubele, ale z první střílel vedle tyče. Za příznivého stavu hráli karvinští ve velké euforii a tribuny opanovaly mexické vlny, naopak hosté se trápili. Dokumentovala to akce z 69. minuty, kdy si Dvořáka zaběhl za obranu a uvolnil se ke střele z úhlu, ale ta byla velmi nepřesná. V 73. minutě si karvinské tribuny zabouřily, protože domácí kontr byl blízko čtvrtému gólovému úspěchu. Tentokrát však při hráčích v bílém štěstí nestálo. Na druhé straně podobně dopadla akce Jihlavy se stříleným centrem Hronka z pravé strany. V 78. minutě po rohovém kopu hradbu těl v bílém nepropálily střely Štěpánka a poté ani Rabušice. V síti neskončila ani hlavička Urblíka v 83. minutě po centru Hronka. O minutu později z dálky krásně napřáhl Štěpánek, ale Laštůvka zaplachtil vzduchem a míč vyrazil na roh. Chvíli poté hlavičkoval z malého vápna Rabušic a ve složité pozici přestřelil. V poslední minutě se neujala ani střela Urblíka. Jihlavě prostě v Karviné nebylo přáno.

6.kolo | Karviná - FC Vysočina | 3:0
20.kolo | FC Vysočina - Karviná | 2:4