21.10.2007, Miroslav Fuks

Olomouc v duelu juniorek potvrdila roli favorita

Olomouc v duelu juniorek potvrdila roli favoritaV Olomouci se hrálo oboustranně ofenzivní měření sil dvou třetiligových juniorek, ze kterého však vyšla lépe domácí Sigma, která v obraně vyprodukovala méně chyb než Vysočina. Vedoucí celek MSFL se tak radoval z výhry 3:1, když jediný úspěch Jihlavy zaznamenal Chmelík.

Diváci: 200

Olomouc B: Vojáček - Hrdlovič (79. Gába), Dreksa, Komárek, Heidenreich (74. Jurkič) - Nuc, Hořava, Pulkert, Petr (68. Bueno) - Bajer, Schulmeister.
FC Vysočina B: Rzeszoto - Benda, Havránek (71. Naniáš), Nešpor, Vepřek – Čermák, Chmelík (79. Borovský), Hušbauer, Chlup, Netrda (74. Niederle) – Šamánek.

Skóre duelu otevřel ve 14. minutě do poloprázdné branky hlavičkující Petr, kterému též hlavou nahrával Nuc. Naši mladíci však dokázali rychle vyrovnat. V 18. minutě po přihrávce z levé strany se asi z 10 metrů trefil Chmelík. Domácí strhli vedení zpět na svoji stranu v 35. minutě, kdy Sigma zahrávala standardku, střílený přímý volný kop gólman Rzeszoto jen vyrazil před sebe, kde stáli tři hráči v modrém. Nejblíže k míči měl skórující Vojtěch Schulmeister, bratr jediného střelce pátečního duelu proti Čáslavi. Skóre dal konečnou podobu v 66. minutě Nuc, který po tvrdém souboji s našim obráncem protlačil do sítě míč vyražený Rzeszotem po předchozím samostatném nájezdu Petra.
„Skutečně se hrála velmi otevřená partie. Zlomové bylo, že jsme za stavu 2:1 nedokázali proměnit náš tlak a vyrovnat. Zejména šance Šamánka po tom volala. Místo přišla hloupá chyba obrany, po které jsme inkasovali třetí rozhodující gól. Každopádně jsme v Olomouci zanechali dobrý dojem a předvedli dobrou ofenzivní hru. Inkasované góly jdou na vrub chyb jednotlivců,“ řekl po utkání trenér Kučera, jehož tým se již maximálně soustředí na důležitý nedělní domácí duel proti Bystrci.