16.03.2007, Miroslav Fuks

Petr Faldyna poslal Vysočinu do čela tabulky!

Petr Faldyna poslal Vysočinu do čela tabulky!Dva góly, dvě výhry 1:0 a šest bodů – to je dosavadní jarní bilance FC Vysočina. Jediný duel domácí jarní premiéry vstřelil kanonýr Petr Faldyna již v 9. minutě po rohovém kopu. Další vyložené šance domácích již gólovou pojistku nepřinesly a tak se Jihlava musela proti velmi houževnatému soupeři spokojit s nejtěsnější výhrou. Té velmi pomohla skvělá podpora takřka 2.500 fanoušků.

Diváci: 2411

FC Vysočina: Rzeszoto - Gebreselassie, Šourek, Kadlec, Cihlář - Veselý, Vladyka, Lovětínský, Malínek - Faldyna (79. Rabušic), Svoboda.
Hlučín: Kosmál - Volek, Sáblík, Švrček, Hornyak - Žižka (90. Moravčík), Melecký, Prokeš (81. Dombi), Skotnica (67. Hanus) - Tóth, Havlíček.

Trenér Milan Bokša na hřiště poslal totožnou sestavu jako v Ústí nad Labem, které si od úvodu utkání získala převahu. Hned první rohový kop a první střela na branku navíc domácím přinesla tolik potřebné uklidnění v podobě vedoucí branky. Vladyka v 9. minutě zahrával přízemní rohový kop, tomu na první tyči změnil směr Gebreselassie a míč se dostal na malé vápna k Faldynovi, který přesně našel skulinu mezi tyčí a gólmanem. I v dalších minutách byli domácí výrazně lepším týmem a snažili se o zvýšení vedení. V 11. minutě si Faldyna naskočil na centrovaný balon a jeho pokus hlavou jen těsně minul branku. O čtyři minuty později přeletěl přímý kop Lovětínského jen těsně břevno hlučínské branky. Ve 26. minutě předvedli perfektní kombinaci Malínek společně se Svobodou a Faldynou. Posledně jmenovaný však nedokázal v tísni zakončit. První nebezpečný pokus hostí přišel až ve 31. minutě, kdy velmi aktivní a rychlý Tóth střílel jen těsně vedle bližší tyče. V závěru poločasu se hra vyrovnala, ovšem gólových příležitostí výrazně ubylo.

Do druhé části vstoupila Vysočina s velkou stranou vstřelit brankovou pojistku, ke které měly blízko dvě situace v rozmezí 50. a 55. minuty. Nejdříve si na roh krásně naskočil Kadlec a hlavou přesně trefil břevno. V 55. minutě přišel po centru Cihláře z levé strany obrovský závar před hostující brankou, který zakončoval Vladyka střelou do odkryté branky. Míč však dokázal na brankové čáře odhlavičkovat obránce Sáblík. Hlučín se nadále snažil být nebezpečný, ovšem do gólových šancí se nedostával. Naopak mohl být rád, že v 69. minutě vyřešil další obrovský závar před hlučínskou brankou gólman Kosmál. Ten dokázal o dvě minuty později vychytat i Svobodu, kterého vysunul Faldyna. S blížícím koncem utkání stoupala v řadách domácích hráčů i fanoušků obava z vyrovnání. K němu však hosté pořádnou šanci nedostali a jihlavská obrana tak dokázala podruhé v řadě uhájit čisté konto. Naopak mohlo bát definitivně rozhodnuto v 89. minutě, kdy Veselý hlavou zamířil do spojnice tyče a břevna a následnou Svobodovu dorážku hosté zblokovali na roh.

Preview: Představujeme domácího soupeře - FC Hlučín

2.kolo | Hlučín - FC Vysočina | 0:2
17.kolo | FC Vysočina - Hlučín | 1:0