06.02.2015, Miroslav Fuks

Po dvou remízách přišla výhra nad Ružomberokem

Fotbalisté FC Vysočina neplánovaně rozšířili svůj zápasový program v rámci soustředění v Turecku a dohodli na páteční dopoledne přípravný duel proti 11. celku slovenské Fortuna ligy - MFK Ružomberok. Jihlavský tým se po dvou remízách dočkal první turecké výhry v poměru 1:3 (1:0), když vývoj duelu otočily branky Matúše Marcina, Patrika Demetera a Harise Harby.

MFK RužomberokMFK Ružomberok
přát., pátek 6.2.2015, 10:00
1:3
(1:0)

Góly: 10. Turčák - 57. Marcin, 65. Demeter, 73. Harba
MFK Ružomberok: Senecký – Boszorád, Maslo, Rosa, Daghbashyan (80. Lovás) – Vavrík (58. Bartoš), Nagy – Zošák (58. Almaský), Sapara, Turčák – Masaryk (75. Gerec).
FC Vysočina: Kotnour – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí (30. Štěpánek, 60. Šulek), Mlakić - Fulnek, Demeter, Harba, Batioja - Marcin (70. Kliment), Přeučil.

Vysočina nastoupila v kombinované sestavě a v první půli tahala za kratší konec provazu: „Ružomberok se prezentoval nátlakovým a běhavým fotbalem. Jeho hru řídil bývalý slovenský reprezentant Sapara. Slovenský celek byl v první půli lepší, kontroloval hru a byl více na míči. Už v 10. minutě šel do zaslouženého vedení, když se trefil Turčák. Postupem času se hra vyrovnala a my jsme se dočkali vyrovnání, když se v 57. minutě po centru z levé strany dostal do zakončení na první tyči Marcin – 1:1. O osm minut později jsme šli do vedení, když hrubě chyboval slovenský gólman, který nečekaně pustil pod tělem nepříliš prudkou střelu Demetera – 1:2. Vzestup našeho tymu korunoval po standardní situaci ze strany Harba, jenž v 73. minutě hlavou zvýšil vedení na 1:3. Prakticky od té chvíle jsme měli zapas pod kontrolou a dotáhli jsme ho do vítězného konce,“ informoval z Beleku asistent trenéra Marek Zúbek.