25.09.2009, Jakub Mezlík

Po gólových hodech jen bezbranková remíza

Po gólových hodech jen bezbranková remízaJihlavští fotbalisté nezopakovali skvělé výsledky z předchozích dvou kol a po pětigólových přídělech na domácím hřišti jen remizovali s Opavou 0:0. Velmi dobře a aktivně hrající Vysočina měla šance na vstřelení branky v průběhu celého zápasu, ale Slezany držel výborný brankář Novák. Duel nejlepšího útoku s jednou z nejlepších obran II. ligy tak vyzněl spíše pro hosty.

9.kolo, pátek 25.9.2009, 19:00
0:0
(0:0)
OpavaOpava

ŽK: Penc, Caha, Krutý - Pospěch, Cigánek. ČK: 81. Partyš.
Diváci: 1780
FC Vysočina: Winter - Gabriel (68. Tlustý), Penc, Kadlec, Caha - Veselý, Gába, Šisler (58. Krutý), Gruber - Vydra (79. Simr), Tecl.
Opava: Novák - Uvíra, Cigánek, Horka, Čáp - Partyš, Nepožitek, Wirth, Schaffartzik (90. Krčmařík), Zapletal (86. Kiša) - Pospěch (90. Halaška).

Kouč Luboš Urban pozměnil oproti duelu na Žižkově taktiku a místo defenzivněji laděné jedenáctky nasadil více ofenzivní složení. Místo tak nezbylo na Tlustého a Karlíka a místo nich v rozestavení 4 – 2 – 3 – 1 nastoupili Gabriel a poprvé v základní sestavě Gruber.
Střeleckou nemohoucnost Opavy nevylepšil ani útočník Zbyněk Pospěch, který přišel na hostování z Brna. Za zisk cenného bodu mohou hosté děkovat výbornému gólmanovi Novákovi, který se při celé řadě šancí či střel Vysočiny. Záhy po začátku první půle se ve vápně přes dva bránící hráče Opavy prosadil Tecl, ale jeho přízemní centr nabíhajícího Vydru nenašel. Poté přišly chvíle gólmana Nováka. Mezi 8. a 14 minutou vyrazil či chytil pěkné střely Gáby, dvakrát Šislera či Vydry. Domácí zatrnulo ve 20. minutě, kdy si na centr Schaffartzika si naskočil Zapletal, ale hlavou těsně minul jihlavskou branku. Poté se zase hrálo v režii domácích. Novák chytil technickou střelu Gabriela z dvaceti metrů i tvrdou ránu Veselého po přihrávce Vydry. Opava zahrozila vážněji v první půli jen jednou. Ve 20. minutě si na centr Schaffartzika naskočil nikým neatakovaný Zapletal, ale minul Winterovu branku.
Podobný průběh a ještě větší snahu Jihlavy přinesla druhá půle. Ve 48. minutě ji načala pohledná kombinace a Veselého střela z pravé strany, která skončila vedle branky. V 59. minutě si Vydra šikovně obhodil Cigánka, ale z úhlu už trefil jen připraveného gólmana. O chvíli později si Gabriel narazil s Teclem a okamžitě vypálil, ale jeho střela mířila přímo doprostřed branky, kde stál připravený Novák. V 68. minutě Kadlec dobře zatočil míč z přímého kopu, ale ten skončil těsně nad brankou. Brzy nato centroval z rohu Krutý, ale Penc hlavičkoval nad branku. Později další nebezpečný roh po Gruberově přiťuknutí vyrazil Novák míč z brankové čáry. Domácí tlak umocnila 80. minuta a v ní vyloučení Partyše, který zezadu skosil Krutého. Paradoxně poté v 83. minutě přišla největší šance Opavy, naštěstí Winter předvedl výborný zákrok proti tvrdé střele aktivního Schaffartzika. O minutu později mohl rozhodnout Tecl, ale jeho pokus po nepovedené střele Krutého vyhlavičkoval na brankové čáře Horka. Poté znovu Tecl nevyužil rychlý kontr a přihrávku Veselého a mířil z první vysoko nad. Rozhodnout mohl v 87: minutě střídající Simr, který ve vyložené šanci volil místo zpracování míče střelu z první a těsně minul pravou tyč.