28.03.2009, Miroslav Fuks

Posílenému Zábřehu vyšla odveta

Posílenému Zábřehu vyšla odvetaJuniorka FC Vysočina i ve druhém jarním duelu zopakovala nepříznivý výsledek 1:3. Po porážce ve Zlíně dnes na domácí půdě nestačila na přes zimu výrazně posílený Zábřeh, kterému tak vyšla odveta za podzimní utkání, v němž jihlavské „béčko“ 0:2 vyhrálo. Jedinou dnešní branku FCV zaznamenal Ivan Čermák z přímého kopu.

Diváci: 100
FC Vysočina B: Štěpanovský - Benda, V.Černý, Naniaš (66. Netrda), Vepřek - Wasserbauer, Chlup – Dupal, Drábek, De Oliveira (46. Čermák) - Šamánek.
Zábřeh: Bláha - Čučka, Hajčík (48. Neumann, 70. Okleštěk), Krejčíř, Suchánek, Knötig, Bláha (90. Yordanov), Vodák, Svozil, Zítka, Richter.

První poločas patřil na umělé trávě Zábřehu. Měl více ze hry a byl nebezpečnější před brankou. V 16. minutě orazítkoval hlavičkou břevno jihlavské svatyně hostující kapitán Čučka. O 4 minuty později už byl jeho kolega Svozil přesnější. Proklouzl středem jihlavské obrany a otevřel skóre utkání. Ve 27. minutě mohlo být ještě hůře, domácí gólman Štěpanovský však střelu Vodáka vytěsnil na roh. Prakticky jediná domácí gólová šance v I. půli přišla ve 36. minutě po centru De Oliveiry zleva, Šamánek však v poměrně těžké pozici minul bránu.
Poločasová přestávce juniorce přišla vhod a výsledkem byl aktivní vstup do 2. části. Domácí opanovali hřiště a už v 60. minutě byl blízko vyrovnání kapitán Wasserbauer, jehož střelu tečoval Zítka těsně nad břevno. V 68. minutě už bylo vyrovnáno, neboť Čermák zakroutil svůj přímý kop přesně mezi tři tyče. Zábřeh však toužil po třech bodech a závěrečná převaha se mu vyplatila. V 80. minutě Vodák chladnokrevně potrestal hrubé zaváhání jihlavské obrany. Zoufale útočící domácí byli potřetí potrestáni do otevřené obrany o pět minut později Svozilem, který vstřelil svoji druhou branku v zápase.
„Věděli jsme o výrazné kádrové proměně Zábřehu a o jeho kvalitě. Soupeř to dnes skutečně potvrdil. Byl výborně organizovaný, nebezpečný v ofenzívě a především dokázal využít hrubých chyb naší obrany. Stejně jako ve Zlíně, tak i dnes jsme obdrželi hodně laciné branky. Velká škoda, že jsme se po dobrém vstupu do druhé půle, zpřesnění naší hry a vyrovnání skóre na 1:1, těchto chyb nevyvarovali. Na druhou stranu jsme hráli lépe než ve Zlíně a nastoupil proti nám kvalitnější celek. Tuto porážku musíme přijmout a připravit se na další duely,“ řekl po utkání trenér Tomáš Jansa.