11.07.2015, Miroslav Fuks

Povzbuzení v přípravě: těsná prohra s Galatasaray

Povzbuzení v přípravě: těsná prohra s GalatasarayFotbalisté FC Vysočina si z hornorakouského herního soustředění vezou první povzbuzení v probíhající letní přípravě. Na stadiónu ve Steyeru sehráli nesmírně náročný duel proti úřadujícímu tureckému mistrovi a jistému účastníkovi Ligy mistrů – Galatasaray Istanbul. Ze zápasu odešli se vztyčenou hlavou, když obrovskému favoritovi podlehli 2:1 (1:1). Do poločasu srovnal vedení nejslavnějšího tureckého klubu Muris Mešanović.

GalatasarayGalatasaray
přát., sobota 11.7.2015, 19:30, Steyr
2:1
(1:1)

Góly: 42. a 49. Gümüs – 45. Mešanović (pen.)
Diváci: 3000
Galatasaray: Eray (46. Alperen) – Sabri (46. Tarık), Dany (71. Olcan), Emre Can, Telles, Hamit (46. Furkan), Yekta (46. Umut Gündoğan), Emre Çolak, Bilal (71. Jem Karacan), Sinan Gümüş, Sercan Yıldırım (46. Berk).
FC Vysočina: Hanuš – Marek, Kryštůfek, Krejčí, Tlustý – Kukoľ (80. Demeter), Jánoš, Šulek (80. Opluštil), Batioja (68. Fulnek) – Jungr (68. Přeučil), Mešanović (80. Marcin).

Před více než třemi tisícovkami bouřlivých diváků se hrálo zajímavé utkání. Jihlavský outsider nezalezl do defenzivní ulity a snažil se obrovské kvalitě a fotbalovosti tureckého celku čelit brejky a aktivní hrou. Fanoušci si na úvodní gól museli počkat do 42. minuty, kdy uzdraveného Hanuše prostřelil Gümüs. Vysočina však dokázala ještě do půle vyrovnat. Na pravém křídle se prosadil Kukoľ, do vápna vysunul Jungra, který byl u míče dříve, než turecký obránce, který jej v pokutovém území zfauloval. K penaltovému puntíku se ve 45. minutě postavil Mešanović a přesnou střelou vyrovnal na 1:1. Nerozhodný stav vydržel pouze do 49. minuty, kdy výsledku dal konečnou podobu znovu Gümüs – 2:1.

„Střetli jsme se proti výbornému soupeři. Jeho obrovskou kvalitu nijak nesnižuje fakt, že Galatasaray nenasadil všechny své hráče a že šlo o jeho první duel v letní přípravě. Duel se hrál v bouřlivé atmosféře, což pro kluky jistě bylo velkým zážitkem. Proti tureckému mistrovi podali náš dosud nejlepší výkon v přípravě. Prohrát s ním 2:1 rozhodně není ostuda. Těší mne, že všichni hráči dnes odvedli svůj maximální výkon a prezentovali se statečnou a odvážnou hrou, což bylo našim předzápasovým cílem,“ řekl k utkání trenér Luděk Klusáček. Před jeho týmem je v neděli dopoledne poslední trénink v idylickém relaxačním resortu Therme Geinberg. Po dvoudenním volnu se tým ve středu vrátí k přípravě na start SYNOT ligy.