01.09.2017, Petr Chudoba

Přátelský zápas se Znojmem Vysočina jednoznačně vyhrála

Přátelský zápas se Znojmem Vysočina jednoznačně vyhrálaV reprezentační přestávce vyplnila Vysočina přípravu přátelským utkáním se Znojmem. Celek z druhé ligy přijel s cílem udělat dobrý výsledek, ale od začátku zápasu diktovala tempo hry Vysočina. Prosadilo se hned šest hráčů a díky tomu zvítězila Vysočina 6:2!

přát., pátek 1.9.2017, 17:00
6:2
(3:0)
ZnojmoZnojmo

Góly: 2. Fulnek, 14. Zoubele, 26. Dvořák, 56. Popović, 62. Mišůn, 68. Daníček - 72. (pen.) a 74. Šamánek
Diváci: 120
FC Vysočina: I. půle: Soukup - Pecháček, Rosa, Krejčí, Keresteš - Fulnek, Vaculík, Zoubele, Popović, Daníček - Dvořák II. půle: Kolář - Pecháček, Rosa (70. Dujmovič), Krejčí, Keresteš (60. Mišůn) - Záviška, Nový, Zoubele (60. Urblík), Popović (60. Smejkal), Daníček (70. Demeter) - Marcin
Znojmo: Veselý (46. Koukal) - Pospíšil, Malár, Mezlík (60. Mešaninov), Chereda - Machuča (c) - Hladík, Njire, Urbančok, Štrombach (60. Javůrek) - Teplý (60. Šamánek)

Od začátku zápasu byla Vysočina lepším týmem a hned z první šance vstřelila gól. Daníček ze středu hřiště přihrál do strany Popovićovi, který si obhodil hráče, zatáhl balón až téměř k rohovému praporku, odcentroval před bránu, kde si našel míč Jakub Fulnek a ranou k tyči nedal gólmanovi šanci - 1:0. V 16. minutě zahrával Vaculík rohový kop, který jeden z hráčů Vysočiny prodloužil na zadní tyč a osamocený Lukáš Zoubele už měl jednoduchou práci - 2:0. Dobrou pasáž hry, kdy jsme Znojmo k ničemu témeř nepouštěli, završil třetím gólem Pavel Dvořák. Ve 26. minutě dostal Vaculík míč ve středu hřiště po rozehrávce od obránců, dobře setřásl napadajícího hráče a využil volného porstoru ve středu hřiště, zatáhl balón a i přesto, že jeho nahrávku obránci Znojma zachytili, tak jeden z nich následně podklouzl, Dvořák mu před vápnem míč sebral a sám před bránou nedal golmanovi šanci - 3:0. V první půli přišlo ještě několik šancí, které se však nepodařilo zužitkovat.

Do druhého poločasu přišlo několik změn v sestavě. Na obrazu hry se ale nic nezměnilo a pořád hrozila hlavně Vysočina. Další branka přišla v 56. minutě. Na pravé straně vybojoval míč Pecháček, který přihrál Zoubelemu. Tomu na levé straně nabíhal Marin Popović a když jej obránci Znojma nezvládli vystavit do ofsajdu, mohl běžet sám na golmana. Popović zachoval chladnou hlavu a technickou střelou brankáře přehodil - 4:0. V pohodě hrající Vysočina dobře kombinovala a tak další branka na sebe nenechala dlouho čekat. V 62. minutě po pěkném přenesení z levé strany od Popoviće, který našel nabíhajícího Závišku a ten poté odcentroval před bránu, kde si Milan Mišůn s hlavičkou poradil - 5:0. Poslední branka Vysočiny přišla jen o chvilku později v 68. minutě, když po pohledné kombibnaci po ose Pecháček - Nový - Mišůn - Záviška zakončil po centru hlavou Nikolas Daníček - 6:0! Znojmo nakonec také skórovalo, když se v 72. minutě prosadil z penalty bývalý hráč Vysočiny Rostislav Šamánek a tentýž hráč o dvě minuty později završil skóre na konečných 6:2.