29.11.2013, Miroslav Fuks & Jaroslav Wollmann

Premiéra kouče Rady přinesla důležitou výhru!

Premiéra kouče Rady přinesla důležitou výhru!Vysočina podzim zakončila a do druhé ligové poloviny vstoupila tolik potřebnou výhrou nad nebezpečným Slováckem. Nový kouč Petr Rada se zároveň dočkal vítězné premiéry na jihlavské lavičce. Domácí fotbalisté o ní v hodně chladném podvečeru rozhodli už v první půli, kdy v rozmezí tří minut rychlé skórovali defenzivní hráči Tomáš Marek a Petr Tlustý.

16.kolo, pátek 29.11.2013, 18:00
2:1
(2:0)
SlováckoSlovácko

Góly: 36. Marek, 39. Tlustý – 72. Valenta.
ŽK: Josl – Košút, Mezlík, Valenta.
Rozhodčí: Bílek – Wilczek, Paták.
Diváci: 2975
FC Vysočina: Blažek – Mikula, Tlustý, Krejčí, Josl – Jungr (86. Karlík), Jánoš (90. Přeučil), Koloušek, Marek, Vaculík (72. Kosak) – Harba. Náhradníci: Hanuš – Kliment, J.Kučera, Teplý.
Slovácko: Melichárek – Šimko (86. Haša), Mezlík, Košút, Kuncl – Petr, Daníček (69. Rada), Valenta, Šumulikoski, Volešák (69. Havlík) – Kerbr

Kouč Petr Rada ve své premiéře příliš neproměnil, přesto na některá překvapení došlo. Při zdravotní absenci Šourka a Masopusta zcela proměnil pravou stranu sestavy, kde na pravém beku dostal důvěru Mikula a před ním překvapivě nastoupil Jánoš.

Fotbalisté obou týmu do zápasu nastoupili v rytmu „Zeleného života“ se slušivými šálami a za doprovodu dětí v tričkách tohoto chvályhodného projektu. Navíc se hráči jihlavské základní sestavy rozhodli k netradičnímu kroku, když své propojení s fanoušky vyjádřili modro-žlutými čepičkami, které oblékli při nástupu na hrací plochu.

Jihlavané se od prvních minut tlačili do ofenzívy, ovšem ve finální fázi jim buď chybělo přesnější zakončení, nebo přihrávka. První výraznější příležitost si tak vypracovali hosté, když se Kerbr v 29. minutě ocitl zcela sám ve vápně, ale svůj pokus poslal vedle pravé tyče. Naopak domácí zužitkovali hned svoji první vážnější šanci. V 36. minutě Vaculík rozdal míč do vápna na levé křídlo na Jungra, jenž poslal přízemní centr před branku. Našel nabíhajícího Jánoše, jenž kulatý nesmysl vtipně posunul patičkou za sebe na Marka, který balón prakticky z brankové čáry napálil do sítě – 1:0. Po 326 minutách tak ukončil jihlavské čekání na gól. Už o tři minuty později to bylo 2:0, když Vaculík poslal nadějný centr ze standardní situace do vápna, kde jej Harba lehce tečoval za sebe na Tlustého, jenž už měl s tečováním míče do sítě poměrně lehkou práci.

Hosté do druhé půle vstoupili viditelně aktivněji a v prvních deseti minutách se hrálo převážně na jihlavské polovině. Do žádné významnější příležitosti je však jihlavská defenzíva nepustila. Naopak Vysočina logicky čekala na rychlé brejky, které si mnohdy říkaly o zvýšení na 3:0. Nejblíže byl v 64. minutě Harba, který se dostal do úniku po pasu Kolouška, zbavil se Šumulikoskiho, ale jeho střela jen těsně minula pravou tyč branky Slovácka. Bosenský ofenzivní hráč měl možná volit přihrávku na nabíhající spoluhráče. Vzápětí na druhé straně mohl zahrozit Valenta, ale jeho pokus z pravé strany proletěl pokutovým územím. Tentýž hráč se přeci jenom gólu dočkal v 72. minutě, kdy Havlík využil díry ve středu jihlavské obrany, poslal do ní Valentu a ten sám před Blažkem bezpečně skóroval – 2:1. Vyrovnání se však Slovácko pouze přiblížilo, další gólovou šanci si už do konce zápasu nevypracovali. Naopak v 78. minutě po Kolouškově standardce nebezpečně hlavičkoval Krejčí, ale Melichárek jeho hlavičku lapil. A v 80. minutě Kosak ve vápně přiťukl Harbovi, jehož dělovka skončila na boční síti. Obrovsky důležité tři body tak zůstaly na Vysočině a trenér Rada, který své hráče celý zápas emotivně povzbuzoval a dirigoval, mohl slavit vítěznou premiéru na jihlavské lavičce.

2.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 2:1
16.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 2:1