08.02.2020, Miroslav Fuks

Proti Skalici výhra nevyšla ani do třetice

Proti Skalici výhra nevyšla ani do třeticeAni na třetí pokus během uplynulých dvanácti měsíců se fotbalistům FC Vysočina nepodařilo porazit slovenský druholigový celek MFK Skalica. Duel dvou aspirantů postupu nabídl vyrovnaný a důrazný fotbal, jenž dospěl do remízy 2:2. Hosté se ujali vedení, ovšem Jihlava skóre dvěma rychlými trefami Jakuba Rezka otočila. Skalica se zaslouženého vyrovnání dočkala v 85. minutě.

přát., sobota 8.2.2020, 13:00
2:2
(2:1)
SkalicaSkalica

Góly: 21. a 23. Rezek - 15. Mášik, 84. Blažek
Diváci: 120
FC Vysočina: Veselý – Mikuš, Vedral (80. Pojezný), Tlustý (71. Křišťál), Novotný (46. Javůrek) – Ritter, Vaculík (61. Lacko) – Smejkal (46. Svoboda), Klobása (61. Smejkal), Rezek - Koubek. Náhradníci: Vejmola – Pavlík.
Skalica: Junas – Švrček, Opiela (65. Blažek), Ranko, Hlavatovič, Frimmel (80. Pospíšil), Nagy (70. Hollý), Popović, Mášik (80. Milota), Haša, Šebesta (55. Šulc)

První poločas byl vyrovnaný a přinesl kvalitnější fotbalovou podívanou, než následné druhé dějství. Hosté šli do vedení po čtvrthodině, když útočníka, jenž dostal míč za obranu, dokázal zablokovat Tlustý ve spolupráci s gólmanem Veselým, ovšem následný odražený míč už díky Mášikovi skončil v síti – 0:1. Vysočina však dokázala rychle odpovědět. Klobása do vápna šikovně prostrčil míč na nabíhajícího Rezka, jenž se z úhlu trefil přesně k tyči – 1:1. O pouhé dvě minuty později se na levém křídle hezky uvolnil Smejkal a poslal parádní centr na hlavu Rezka, jenž měl z malého vápna poměrně snadnou práci – 2:1. Byl to právě Rezek, jenž mohl v závěru první pětačtyřicetiminutovky zkompletovat hattrick, ovšem defenzíva slovenského celku nebezpečí zažehnala. Předtím nebezpečně vedle pravé tyče pálil Klobása.

Druhá půle se nesla ve znamení snahy Skalice o vyrovnání a její kvalitu ovlivnila střídání. Třetí celek II. slovenské ligy měl míč častěji na kopačkách, ovšem šancí si vypracoval minimum. Vysočina chodila do rychlých brejků, ty však většinou selhávaly už v předfinální fázi. Hostující MFK se nakonec zaslouženého vyrovnání dočkal v závěru, když balón za obranu uklidil přesně k tyči Blažek – 2:2.

V trenérském týmu FCV po utkání nepanovala spokojenost, což potvrdila i slova asistenta trenéra Josefa Muchy: „Skalica potvrdila, že je kvalitním celkem. Disponují zkušeným mužstvem a nebezpečnými hrotovými hráči. Určitě to byla dobrá příprava, hlavně první poločas měl vysoké parametry. Potěšilo nás, že jsme rychle dokázali zareagovat na vedení soupeře. Obě situace dobře zakončil Kuba Rezek. Škoda, že jsme některé nadějné akce a vydařené kombinace nedokázali dovést do vstřelené branky. Druhé dějství provázelo více chyb a nepřesností. Řadu situací jsme špatně vyhodnocovali. Nedokázali jsme udržet míč a dostat se do koncovky, tudíž jsme defenzívu Skalice ohrozili minimálně. Svoji roli v tom jistě sehrála i střídání.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom pozápasového komentáře asistenta trenéra Josefa Muchy přinášíme slova střelce dvou branek Jakuba Rezka.