23.01.2020, Miroslav Fuks

První zimní výhra FCV: proti Podbrezové

První zimní výhra FCV: proti PodbrezovéVysočina si připsala první výhru v zimní přípravě, když po zásluze přehrála FK Železiarne Podbrezová 2:0 (1:0). Jihlavské branky do sítě 7. celku II. slovenské ligy, jenž v uplynulém ročníku působil v nejvyšší soutěži, zaznamenali Rajmund Mikuš a Matěj Koubek.

Diváci: 50
FC Vysočina: Lancman – Vedral, Tlustý, Tijani – Křišťál, Smejkal, Lacko, Javůrek – Mikuš, Klobása, Chok Jágrik – Pavlík, Šimko, Pojezný, Novotný – Vaculík, Ritter – Křivánek, Koubek, Rezek - Vasilj
Podbrezová: Rehák – Pavúk, Paraj, Otrísal, Jenat, Vondryska, Kováčik, Petrák, Bakala, Candy, Macej. Střídající: Spyrka – Pastorek, Bartoš, Mizerák, Chvátal, Trapanovski, Pribula, Krčula, Pajer, Zachara.

Kouč Radim Kučera, stejně jako na Spartě, postrádal rekonvalescenta Zoubeleho i marody Matulku a Svobodu. Opět protočil dvě rozdílné jedenáctky, přičemž v brance tentokrát dostali příležitost mladíci Lancman a Jágrik.

Vysočina byla po celé utkání o něco lepším a nebezpečnějším týmem, častěji držela míč na svých kopačkách. Úvodní branku vstřelila po půlhodině hry, kdy centr Javůrka našel na pravé straně druhého halfbeka Křišťála, jenž do vápna předložil přízemní míč Mikušovi. Slovenský záložník se trefil z první přesně k tyči – 1:0. Druhý gól se zrodil v 62. minutě, kdy Rezek nabil Koubkovi, jenž z hranice vápna poslal nechytatelnou přízemní střelu, která se odrazila od pravé tyče do levé, aby následně se štěstím zapadla do sítě – 2:0. Slovenský celek měl velkou příležitost ke snížení v 88. minutě, kdy byla po ruce nařízena penalta proti FCV. K té se postavil Špyrka, ovšem gólman Jágrik jeho střelu vyrazil do bezpečí!

„První výhra v přípravě po dvou prohrách potěší. My jsme ale na úvod měli dva hodně těžké soupeře, jejichž sílu musíme respektovat. Sparta i Olomouc rozhodně náleží mezi silné prvoligové soupeř. Navíc se nacházeli ve fázi přípravy, kdy byli do hry nachystaní více, než my. Všechny tři zápasy jsme odehráli v odlišných sestavách s rovnoměrným herním vytížením všech hráčů. Stále zkoušíme nějaké varianty, což logicky přináší dobrá i špatná specifika. Možná se to promítá a ještě bude promítat do výsledků, které však v této fázi zimního bloku nejsou pro nás až tak důležité. Za vítězství nad soupeřem naší úrovně jsem každopádně rád. Navíc kluci naplnili náš dílčí cíl neinkasovat gól,“ řekl k utkání trenér Radim Kučera.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom pozápasového komentáře trenéra Radima Kučery přinášíme slova střelce první branky Rajmunda Mikuše