01.11.2008, Miroslav Fuks

Remíza s Opavou je pro dorost ztrátou

Remíza s Opavou je pro dorost ztrátouNesmírně vyrovnaná extraliga velí staršímu dorostu FC Vysočina vítězit na domácí půdě. Bohužel, dnešní duel s Opavou skončil nepříjemnou remízou 2:2 (1:2). Naši mladíci sice dokázali ve druhé části vyrovnat, ovšem závěrečný drtivý tlak s řadou šancí kýžený gól nepřinesl.

13.kolo, sobota 1.11.2008, 12:15
2:2
(1:2)
OpavaOpava

Góly: 24. Šandera z pen., 60. Leligdon - 34. a 38. Thomas
FC Vysočina: J.Procházka – Bambula, Pražák, Z.Kučera (46. Fadrný), Machálek – Šandera, Leligdon, Kopic (85. T.Kučera), Dobrovolný (76. Pikl) – Tecl, Vydra.

Přes zraky nejvýznamnějšího českého manažera Pasky se v první půli hrál vyrovnaný duel. Domácí dorostenci se nemohli dostat do optimálního tempa a nebyli příliš nebezpeční. Zdánlivé vysvobození v podobě první branky přinesla 24. minuta, kdy Vydra unikl po levém křídle, ve vápně našel Tecla a ten byl při střele faulován. Nařízenou penaltu proměnil kapitán Šandera. Místo uklidnění do jihlavských řad však přišel během čtrnácti minut obrat vedení. Nejdříve Opava ve 34. minutě zahrávala přímý kop, který gólman Procházka s námahou vyrazil jen na kopačky dobíhajícího Thomase. Už o 4 minuty později hosté vedli, když zaspali stopeři Vysočiny, za které se dostal znovu Thomas, který udělal kličku Procházkovi a bylo to 1:2. Domácí se poté probudili, ale z převahy vytěžili pouze tyč, kterou hlavou trefil Šandera po centru Machálka.
Ve druhé části svěřenci kouče Kučery zmobilizovali své síly a bojovali o zvrat. Alespoň vyrovnání se zrodila v 60. minutě, kdy zleva odcentroval Dobrovolný, Tecl hlavičkoval na Vydru, ten přistrčil Leligodonovi, jenž mířil přesně k pravé tyči. Ani půlhodina poté domácím nestačila na rozhodující gól. Vyložené šance přitom byly. V nadějné pozici střelu prováhal Tecl, později v obrovské šanci po přízemním centru Kopice trefil Pikl pouze břevno a nebezpečnou střelu Leligodna gólman vyrazil. Na Stoupách se tak zrodila remíza.