25.09.2010, Miroslav Fuks

Skvělá dorostenecká přestřelka body nepřinesla

Skvělá dorostenecká přestřelka body nepřineslaStarší dorost sehrál proti pražské Slavii oboustranně výborné utkání. To se změnilo v gólovou přestřelku s řadou krásných tref, zvratů a nervydrásajícím závěrem. Bohužel pro domácí celek, skončilo smolnou porážkou 4:5 (2:2), když červenobílí rozhodli z přímého kopu v poslední minutě nastavení. Za Jihlavu se dvakrát trefil Jindřich Kučera, jednou Radim Šuta a Alois Zeman.

8.kolo, sobota 25.9.2010, 11:00
4:5
(2:2)
SlaviaSlavia

Branky: 18. a 62. Kučera, 31. Šuta, 88. Zeman - 56. a 92. Krasniqi, 24. Čepelák, 37. Červenka, 84. Alvarez Perez Jose. Žluté karty: 29. Šuta, 71. Turek, 91. Göth, 93. J.Kučera - 28. Tusjak, 92. Podvín.
Diváci: 80
FC Vysočina: Kotnour - Göth, Turek, Čížek, Kryštůfek - Vokoun (85. Beránek), Zeman, Fadrný, Šuta (88. Císař), Brabec (50. Kliment) – J.Kučera.

Výbornou partii gólově otevřel v 18. minutě Jindřich Kučera. Slavia však za 6 minut srovnala po chybě gólmana Kotnoura. Jihlavské znovu posadil do sedla ve 31. minutě Šuta, ovšem jihlavské vedení trvalo opět pouze 6 minut. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo.

Ve druhé části už tahali za kratší konec domácí. Slavia vedla od 56. minuty, ale aktivní Kučera zase po šesti minut srovnal na 3:3. Domácí byl v závěru pod tlakem Slavie, která v 84. minutě vstřelila gól na 3:4. Zdálo se být hotovo. Domácí borci se však nevzdali a v 89. minutě vyrovnal krásnou střelou Zeman. Bohužel, tentýž hráč v samotném závěru zbytečně fauloval těsně před vápnem a slávistický cizinec Krasniqi nádherně skóroval z přímého kopu.

„Slavia potvrdila svoji 2. příčku v tabulce a obrovskou ofenzivní sílu. Kluci však podali vynikající výkon a zaslouží velkou pochvalu. Moc nás mrzí, že jsme duel nedotáhli alespoň do remízového konce. Fotbal však už je takový,“ smutně konstatoval kouč Pavel Procházka.