23.08.2008, Miroslav Fuks

Skvěle! Vezeme tři body z Opavy!

Skvěle! Vezeme tři body z Opavy!Gól kanonýra Petra Faldyny z 90. minuty rozhodl o nesmírně cenné výhře FC Vysočina na opavském stadiónu! Jihlavský tým zde vyhrál vůbec poprvé v historii a pokračuje tak ve své podzimní neporazitelnosti! Přitom Opava dominovala první půli, 1:0 vedla a ve druhé části neproměnila 2 penalty! Poté však z rohu srovnal Michal Kadlec a konečný výsledek již znáte!

OpavaOpava
4.kolo, sobota 23.8.2008, 17:00
1:2
(1:0)

Branky: 28. Cigánek – 79. Kadlec, 90. Faldyna.
ŽK: Kolínek, Šultes, Cigánek – Faldyna, Kadlec, Vojáček.
Rozhodčí: Drábek - Jiřík, Mecl.
Diváci: 2360
Opava: Novák - Kolínek, Mezlík, Cigánek, Víšek - Partyš, Barteska, Kiša, Půda - Halaška (86. Neubert), Šultes (90. Jelínek)
FC Vysočina: Vojáček - Gabriel, Kadlec, Tlustý, Vepřek - Veselý (62. Oliveira), Gába, Schneider, Cihlář (62. Lovětínský) - Urban (37. Rabušic) – Faldyna. (náhradníci: Štěpanovský, Peška, Vácha)

Kouč Marko se v Opavě rozhodl pro dvě změny v sestavě. První byla vynucená, neboť Dupala na hřiště nepustil natažený stehenní sval a jeho místo na pravém kraji zálohy dle očekávání obsadil Veselý. Už méně se čekalo nasazení nové posily Urbana, který nahradil Rabušice. Vysočina tak hrála s pětičlennou zálohu a vysunutým hrotem Faldynou.
Urban však na hřišti vydržel pouze do 37. minuty, kdy ho vystřídal právě Rabušic. Vysočině totiž první půle vůbec nevyšla. Zatímco hosté hráli jen na jeden vysunutý hrot, domácí začali hned se třemi útočníky, což se projevilo na hře. Opavští fotbalisté měli od úvodních minut proti pasivní Jihlavě převahu, kterou zužitkovali ve 27. minutě. Standardní situaci zahrál Víšek, jeho přesný centr našel hlavu stopera Cigánka, který poslal míč ke vzdálené tyči.
Jihlavští si první velkou šanci vypracovali až po změně stran a Faldynovu střelu odvrátil s námahou gólman Novák na roh. V 59. minutě fauloval zbytečně Kadlec Halašku a rozhodčí nařídil pokutový kop, který však Mezlík neproměnil. Již o čtyři minuty později se situace opakovala. Tentokrát po dalším faulu na Halašku pokutový kop zahodil Barteska, když si na jeho dloubák do středu branky brankář Vojáček počkal a potvrdil svůj velmi dobrý výkon v tomto zápase.
A tak přišel trest. V 80. minutě rozehrál roh Lovětínský, opavští zadáci nepokryli Kadlece a ten hlavou vyrovnal. V nastaveném čase pak unikl po pravé straně Rabušic, přesnou přihrávkou našel kanonýra Faldynu, který s přehledem rozhodl o výhře Jihlavy. Gólman Novák byl bez šancí.