30.10.2015, Redakce

Starší dorost prohrál v Plzni

Starší dorost prohrál v PlzniStarší dorost U19 nezvládl utkání v Plzni. Domácí se dostali do vedení ve 24. minutě a o 13 minut později už Plzeň zvyšovala na 2:0. Vysočina ale ke konci poločasu zabrala a snížila brankou Vedrala. Deset minut po přestávce ale Plzeň opět zvýšila na rozdíl dvou branek, jihlavští ale nesložili zbraně a dokázali opět snížit, když se prosadil Novotný. Do konce utkání už se ale nic nestalo a Plzeň tak brala všechny body za výhru 3:2 (2:1).

PlzeňPlzeň
16.kolo, pátek 30.10.2015, 13:00
3:2
(2:1)

Góly: 24. Matějka, 37. Kopřiva, 56. Matějka – 43. Vedral, 68. Novotný.
Plzeň: Sváček – Vacovský, Rychnovský, Novák, Hašek, Kopřiva, Mudra, Debellis, Matějka "K", Průcha, Havel
FC Vysočina: Konrád – Vašíček (65. Šimončič), Vedral, Beseda, Ločárek (80. Časta) – Novotný (84. Vrzal), Kolčava – Bajer, Sargsyan, Smejkal (75. Průša) – Karmazín (65. Pěnkava)

„V prvních dvaceti minutách měla Plzeň míč na svých kopačkách. My se však dobře pohybovali a nepouštěli domácí blíže k naší brance krom jedné možnosti, která skončila rohovým kopem. Ve 24. minutě jsme špatně zareagovali na autové vhazování na naší pravé straně, domácí hráč zatáhl míč k brankové čáře odkud pěknou přihrávkou vybídnul svého spoluhráče ke skórování. Zvýšení skóre přišlo o čtrnáct minut později, kdy jsme nevyplnili prostor uprostřed hřiště na hraně pokutového území a nechali tak domácího hráče pohodlně zakončit. V závěru první půle se nám podařilo snížit díky pěknému centru Sargsyana a přesné hlavičce Vedrala. Ve druhém poločase jsme hru v poli již více vyrovnali a vytvořili si také brankové příležitosti. Nejprve jsme však ale nechali domácí odskočit opět na rozdíl dvou branek, když se prosadili ze standardní situace. Následně jsme snížili stav po hezkém individuálním průniku Sargsyana, který prošel přes tři domácí hráče do pokutového území a přesnou přihrávkou našel Novotného, který tak zakončil do prázdné brány. Následně byli ve stoprocentních šancích agilní Sargsyan, Kolčava a Bajer. Domácí však vždy podržel brankář. Proto si po celkem dobrém výkonu neodvážíme ani bodík. I přes to musím naše hráče pochválit. Bojovali až do úplného konce. Dvakrát jsme prohrávali o dvě branky a vždy se dostali zpět do utkání. Tohoto si opravdu vážím. Stejně tak bylo vidět, že jsme měli v závěru utkání více sil. Určitě pracujeme správně. Jsem přesvědčen, že naše píle bude již v následujícím utkání v Českých Budějovicích odměněna bodovým ziskem!“ řekl po utkání trenér Kamil Průša.