24.04.2009, Miroslav Fuks

Starší dorost – třetí důležitá výhra v řadě!

Starší dorost – třetí důležitá výhra v řadě!Starší dorostenci FC Vysočina potvrdili tříbodový import ze Sparty a dnes se radovali z velmi důležité výhry 2:1 (1:0) nad 1.FC Slovácko. O třetím vítězství v řadě rozhodli svými brankami Leligdon a Tecl. S aktuálním ziskem 29 bodů se posunuli do středu extraligové tabulky.

23.kolo, pátek 24.4.2009, 11:00
2:1
(1:0)
SlováckoSlovácko

Góly Vysočiny: 26. Leligdon, 89. Tecl
Diváci: 100
FC Vysočina: J.Procházka – Bambula, Z.Kučera, Fadrný, Dobrovolný – Kopic, Leligdon (87. Šandera), T.Kučera, Kosak (74. Přibyl) – Pikl (90. Pražák), Tecl.

Domácí vstoupili do utkání s vědomím nutnosti zvítězit, aby se přiblížili záchranářskému cíli. V první půli se zaslouženě ujali vedení, když v 26. minutě Bambula našel na hranici velkého vápna Leligdona, který mířil přesně. Ve druhé části měli Pikl i Tecl blízko ke zvýšení skóre, místo toho přišla zbytečná ztráta míče Leligdona u vlastního pokutového území a po následném centru před bránu bylo srovnáno. Domácí tým zvýšil ofenzivní aktivitu, ovšem krom tvrdé střely Kosaka a nepřesné dorážky Pikla výrazné šance nepřicházely. V 89. minutě vzal na sebe zodpovědnost Tomáš Kučera, který přes několik hráčů prošel do vápna a na malém vápně našel důrazného Tecla, který rozhodl o třech bodech.