29.01.2018, Petr Chudoba

Starší dorostenci nastoupili proti Hradci Králové

Starší dorostenci nastoupili proti Hradci KrálovéDorostenci U18 a U19 nastoupili v Hradci Králové proti stejně starým výběrům. V utkání dorostenců U19 padlo celkem sedm gólů a díky obratu v poslední desetiminutovce vyhrála Vysočina 4:3. Ve druhém utkání "osmnáctka" prohrála 3:0.

Hradec KrálovéHradec Králové
přát., sobota 27.1.2018, 11:00
3:4
(1:1)
FC Vysočina U19FC Vysočina U19

Góly: 25., 47., 78. - 19. Řezáč, 55. Šrámek, 81. Havlín (p.k.), 88. Lokvenc
FC Vysočina U19: Mastný – Křišťál (82. Trnka L.), Trojánek, Mikuška, Řezáč – Urbánek – Svoboda T. (45. Lokvenc), Šteffl, Ritter, Havlín – Šrámek (58. Křivánek).

„V prvních dvaceti minutách jsme hráli pohledný kombinační fotbal, jehož vyústěním byla vedoucí branka Řezáče, který se trefil z přímého kopu po faulu na T. Svobodu. Vyrovnání přišlo v 25. minutě po rychlé akci a zpětné přihrávce z naší levé strany, po které se přesně trefil jeden z domácích hráčů. Následně již hru ovládli domácí, kteří si začali vytvářet územní převahu a dostávali se do šancí. V těch nás podržel brankář Mastný a jednou jsme vykopávali z brankové čáry. V úvodu druhé půle šli domácí do vedení po centru z pravé strany a přesném voleji, který skončil v pravém horním rohu naší brány. Na tento gól jsme zareagovali nejlepším možným způsobem, když se po dlouhé Trojánkově přihrávce prosadil Šrámek. V dalších minutách byli domácí lepším týmem. Nás opět podržel Mastný a v dalším okamžiku jsme opět vykopávali z naší brankové čáry. V 78. minutě jsme šli do velmi zajímavé brejkové situace, kterou jsme bohužel nepřesně vyřešili. Z následného protiútoku jsme inkasovali třetí gól, když se oba stopeři nechali nesmyslně vytáhnout k levé autové čáře, kde nezvládli získat míč a nechali odcentrovat před naší branku, kde zcela sám jeden z domácích hráčů mohl pohodlně skórovat. Ani toto nás nepoložilo a snažili jsme se o vyrovnání. Následně byl v pokutovém území faulován Havlín, který se sám postavil k exekuci pokutového kopu, z kterého vyrovnal na 3:3. I nadále jsme se díky rychlým protiútokům tlačili do koncovky. Křišťála nejprve vychytal domácí brankář. Pak měli domácí dvě velké příležitosti, z nichž jedna skončila na našem břevnu. A dvě minuty před koncem jsme se již mohli radovat z vítězného gólu Lokvence, který se po Křivánkově přihrávce prosadil díky své rychlosti a důrazu v pokutovém území. Myslím, že domácí prokázali své kvality. Potvrdili své páté místo v dorostenecké lize. Určitě byli zatím nejlepším protivníkem v naší zimní přípravě. Vytvořili si opravdu velké množství příležitostí, z kterých dokázali proměnit „pouze“ tři. My dnes byli v koncovce velmi efektivní. Ve druhé půli naši hru směrem dopředu oživil střídající Křivánek, který platil svoji rychlostí na domácí obranu. Velmi si vážím toho, že nás nepoložila branka na 3:2 a také musím ocenit to, že jsme se nespokojili s remízou a chtěli hrát na výhru až do samotného konce. Kluci si dnes opravdu hrábli. Zápas nám ukázal, že hra směrem dopředu není vůbec špatná. Naše rychlé protiútoky a vůbec přechody do útoků byly velmi nebezpečné. Naopak v defenzívě musíme hrát mnohem lépe. Celá obranná řada umí zahrát lépe a zodpovědněji. Určitě si však musíme považovat dnešního výsledku, který je velkým povzbuzením do další práce!“zhodnotil utkání trenér Průša.

Druhé utkání: Hradec Králové U18 - FC Vysočina Jihlava U18 3:0 (2:0)

8.kolo | FC Vysočina - Hradec Králové | 0:1
22.kolo | Hradec Králové - FC Vysočina | 0:1