27.02.2021, Miroslav Fuks

Stejně jako na podzim: Vysočina se s Duklou rozešla smírně

Stejně jako na podzim: Vysočina se s Duklou rozešla smírněV generálce stejně jako na podzim. Ano, ani v posledním utkání zimní přípravy nenašel duel FC Vysočina proti Dukle Praha vítěze. Jak v listopadu na Julisce, tak i dnes na velmi dobře připraveném jihlavském trávníku se zrodila remíza. Hosté šli do vedení v 6. minutě díky Hadaščokovi, ovšem velmi dobře hrající Vysočina do půle skóre otočila díky trefám Adama Rittera a Michala Ševčíka. Hosté z nástupu do druhého dějství vytěžili vyrovnávací branku z hlavy Barace – 2:2 (2:1).

přát., sobota 27.2.2021, 14:00, Jihlava
2:2
(2:1)
Dukla PrahaDukla Praha

Gól: 11. Ritter, 37. Ševčík – 6. Hadaščok, 52. Barac
Rozhodčí: Černý – Hájek, Pfeifer
FC Vysočina: Číž – Křišťál (46. Svoboda), Štefánek, Vlček, Horák – Červ (80. Tureček), Lacko – Ritter (69. Arroyo), Ševčík (63. Shudeiwa), Selnar (69. Peřina) – Klobása (63. Vedral). Náhradníci: Vejmola – Chocholatý.
Dukla Praha: Rada (46. Kinský) – Ayong (72. Krunert), Piroch, Kovernikov (46. Fišl) – Souček (46. Kovaľ), Doumbia, Krunert (46. Barac), Chlumecký – Kozel (46. Bin), Faleye (46. Fábry), Hadaščok (46. Buchvaldek).

Jak kvalitní prověrku viděl domácí kouč Aleš Křeček? „Nastoupili jsme proti velmi kvalitnímu soupeři. Troufám si říci, že duel snesl slušné parametry na to, v jakém se nacházíme období sezóny. My jsme si bohužel neodpustili nevydařené úseky zápasu, které nás stály příznivější výsledek. Na mysli mám zejména vstup do utkání, kdy jsme prohrávali souboje uprostřed hřiště. Nebyli jsme zde dostatečně agresivní a projevila se zkušenost hráčů Dukly. Následovala inkasovaná branka. Poté jsme zlepšili dostupování hráčů, získávali jsme odražené míče a byli jsme dopředu nebezpeční. Vstřelili jsme dvě branky a mohli jsme být spokojení i s hrou předvedenou po zbytek poločasu. Bohužel, příliš nám nevyšlo ani vykročení druhého dějství, kdy jsme nezachytili tempo zápasu, hosté byli výborní na míči a dokázali vyrovnat skóre. Ke konečné remíze nakonec utkání dospělo. Prezentovali jsme v něm dobrými momenty, ale stejně tak jsme viděli i řadu chyb, na jejichž odstranění musíme zapracovat.“

V závěru utkání jste byli blíže vítězství, že? „Oba celky chtěly zvítězit, to bylo jasně vidět. V poslední dvacetiminutovce byla Dukla častěji na balónu, ale nám se dařilo získávat míče a chodili jsme do nebezpečných brejků. Bohužel, ve finální nebo předfinální fázi jsme je neřešili dobře. Zejména mne mrzí křídelní průnik Svobody a jeho následná přihrávka do vápna, po níž měl Ritter zakončovat. Místo toho balón zbytečně pouštěl za sebe,“ upozornil Křeček, jenž v závěru pochválil jihlavský únorový trávník: „Mluvil jsem i s trenérem Dukly Skuhravým a oba jsme si hřiště pochvalovali. Bylo ve výborném stavu.“

Po skončení generálky na jaro proti FK Dukla Praha jsme hovořili se střelcem vyrovnávací branky Adamem Ritterem a samozřejmě též s koučem Alešem Křečkem - více na Ježour TV.