05.11.2021, Zuzana Michalková

Těsnou výhru Jihlavy zajistil Filip Vedral

Těsnou výhru Jihlavy zajistil Filip VedralFotbalisté Jihlavy porazili v předehrávce 14. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Vyškov 1:0 a přeskočili svého dnešního soupeře v tabulce - aktuálně jim patří osmá příčka. O těsné vítězství domácích se v úvodu utkání postaral svou pátou přesnou trefou v sezóně Filip Vedral.

14.kolo, pátek 5.11.2021, 18:00
1:0
(1:0)
VyškovVyškov

Góly: 5. Vedral
ŽK: 78. L. Arroyo, 90+1. Selnar – 13. Fofana, 53. Lahodný, 69. M. Vintr, 89. Ilko
Rozhodčí: Berka – Matoušek, Vyhnanovský
Diváci: 393
FC Vysočina: Vejmola – T. Svoboda, T. Vlček, Pojezný, Křišťál (26. L. Arroyo) – Selnar, Tureček, Lacko (C), Fila (83. Peřina) – Araujo-Wilson (58. Ritter), Vedral. Náhradníci: Jágrik – Peřina, Franěk, Chocholatý, L. Arroyo, Ritter, Christodoulou
Vyškov: Spurný – Štěpánek, Hanuš (67. M. Vintr), Ilko, Němeček (C) – David Jambor (73. Amadou), Cabadaj – Lahodný, Slaměna, O. Vintr – Fofana (46. Macej). Náhradníci: Essele, Šustr – M. Vintr, Mulligan, Kameník, Macej, Amadou

Nováček soutěže si zatím v letošním ročníku vedl nad očekávání dobře, což chtěl potvrdit i na půdě Vysočiny. Předpoklady k tomu měl dobré, jelikož Jihlavští z posledních jedenácti ligových zápasů vyhráli pouze dvakrát. V sestavě Vyškova nechyběl jeho nejlepší střelec Ondřej Vintr, který se v posledním utkání proti Chrudimi podílel na všech čtyřech vstřelených gólech.

Trvalo to pouhých pět minut a fanoušci na stadionu v Jiráskově ulici viděli první trefu. Po faulu v pokutovém území na Jakuba Selnara se k penaltě postavil Vedral, který sice svůj pokus neproměnil, ale z následné dorážky už se nemýlil. Vysočina se mohla dostat do dvoubrankového vedení ve 12. minutě, Justin Araujo-Wilson však ze slibné pozice minul. V závěru první půle měl obrovskou šanci na vyrovnání Pavol Ilko, který ale pouze orazítkoval levou tyč domácí brány.

Úvod druhého poločasu divákům příliš zajímavých akcí nenabízel. To se ovšem změnilo v 62. minutě, kdy se ve vápně opět objevil kanonýr Vedral, kterého našel přesným pasem střídající Luis Arroyo. Střelec první branky však tentokrát velkou šanci zahodil. Rostislav Horáček se z pozice hostujícího trenéra snažil s utkáním něco udělat. Do hry přišli Marek Vintr a Daouda Amadou. Ani to ale hostům nepomohlo a i přes závěrečný tlak se vyrovnávací branky nedočkali.

Souboj týmů ze středu tabulky tak dopadl lépe pro domácí. Jihlava bude bezpochyby chtít na toto vítězství navázat 20. listopadu v dalším ligovém utkání s Příbramí.

14.kolo | FC Vysočina - Vyškov | 1:0
28.kolo | Vyškov - FC Vysočina | 2:1