30.07.2010, Jaroslav Wollmann

Tři body vystřelil Vysočině Jan Šimáček

Tři body vystřelil Vysočině Jan ŠimáčekV úvodním duelu druhé ligy přivítala doma Vysočina nováčka z Varnsdorfu. Domácí chtěli dát zapomenout na nepovedené učinkovaní v poháru a v prvním zápase si připsat úvodní tři mistrovské body. Svěřenci Luboše Urbana se gólu dočkali v 77. minutě, kdy se po rohovém kopu Petera Krutého trefil hlavou na první tyči Jan Šimáček. Vysočina porazila Varnsdorf těsně 1:0.

Diváci: 1690
FC Vysočina: Uvarenko - Gabriel, Tlustý, Šimáček, Gavrić - Dort (64. Bača), Karlík, Görner - Dolejš, Šimonek (57. Tecl), Krutý (83. Halama)
Varnsdorf: Porcal - Hyka, Hozda, Pimpara, Stehlík - Koblížek, Chod, Rudnytskyy (66. Kotiš), Procházka D. (80. Čemba) - Procházka J., Jordák (74. Kulhánek)

Kouč Luboš Urban mohl počítat s kompletním kádrem. Jeho volba v ligové premiéře nakonec padla na jedenáctku, která se pouze na hrotu lišila od tradiční jarní sestavy. V útoku si ligovou premiéru v jihlavském dresu odbyl slovenský hráč Arnold Šimonek.

Vysočina do zápasu nevstoupila příliš přesvědčivě. Nakopnou ji mohla 5. minuta, kdy byl na konci pohledné kombinační akce Görner, jeho střelu však dokázal hostující gólman Porcal reflexivně zlikvidovat. V 8. minutě nevyužil zajímavé možnosti Krutý a od té doby ale v první půli čekali jihlavští fanoušci na další brankové příležitosti marně. Absolutní varnsdorfský nováček se postupně osměloval, ovšem krom tečované střely Procházky z 13. minuty, si velké šance nevytvářel. Domácímu celku scházela přesnost, lehkost i agresivita. Hosté spoléhali na defenzivu a domácí si s jejich obranným blokem nedokázali poradit, kupili velké množství nevynucených chyb a kazili i velké množství přihrávek.

Až velmi důrazný poločasový apel kouče Luboše Urbana vnesl na kopačky domácího favorita druholigového ročníku klid a před varnsdorfskou brankou začalo být rušno. V 50. minutě našel Dort na hranici vápna nabíhajícího Krutého, ale jeho střelecký pokus hosté zablokovali. Dál se hrálo prakticky na jednu branku, ovšem Jihlavě se nedařilo dostávat se do velkých šancí a k úspěchu nevedly ani četné standardky. Kýžený gól mohl přijít v 70. minutě, kdy po pravém křídle unikl aktivní Dolejš a před brankou našel Karlíka, který však v dobré střelecké pozici minul levou varnsdorfskou tyč. V 76. minutě odražený míč krásně napálil Gabriel a jeho tečovaný pokus letěl těsně vedle levé šibenice. Následný roh ukončil nekonečné dobývání svatyně outsidera. Krutý na první tyči našel Šimáčka, který míč tečoval do sítě za záda bezmocného Porcala – 1:0!. Vysočina už si vítězství vzít nenechala, i když hosté měli v závěru šanci vyrovnat. V 83. minutě poslal nepříjemnou střelu z hranice vápna Čemba, ale Uvarenko si s ní poradil. Lotyšský gólman podržel své spoluhráče i v poslední minutě, kdy zlikvidoval střelu Kotiše z vápna.

1.kolo | FC Vysočina - Varnsdorf | 1:0
16.kolo | Varnsdorf - FC Vysočina | 0:0