07.07.2012, Miroslav Fuks

Trnava v generálce remizovala s Vysočinou

Trnava v generálce remizovala s VysočinouFotbalisté FC Vysočina byli v roce 2012 podruhé sparingpartnerem Spartaku Trnava v generálce na start nejvyšší slovenské soutěže. V únoru skončil vzájemný duel bezbrankovou remízou a svého vítěze měření sil nenalezlo ani 7. července. Domácí Spartak dvakrát vedl, ovšem Jihlava vždy dokázala odpovědět. Na branky Grosse a Mikoviće reagovali Muris Mešanović a Tomáš Sedláček – 2:2.

Rozhodčí: Hracho
Trnava: Filipko - Janečka, Stožický (51. Habánek), Gross (73. Djiby Ba), Mikovič, Gašparík, Bicák, Kaščák (58. Čarnota), Karhan, Schranz (82. Vyskočil), Pavelka (31. Ciprys)
FC Vysočina: Blažek (46. Hanuš) – Obert (75. Gabriel), Šourek, Tlustý, Gavrić (46. Josl) – Vaculík (46. Rudnytskyy), Koloušek (62. Kučera), Karlík, Kosak – Tecl (46. Mešanović), Sedláček.

Trenér František Komňacký nasadil avizovanou základní sestavu, v níž scházeli fotbalisté, kteří se představili na čtvrtečním turnaji v Berouně. Do druhé půle nastoupili testovaní levý bek Josl a krajní záložník Rudnytskyy. Naopak jihlavský kádr opustil testovaný stoper Marian Štrbák, který o svém angažování nepřesvědčil.

První zajímavý moment přišel ve 12. minutě, kdy z levé strany poslal centr Gašparík, odražený míč se dostal k nejlepšímu hráči loňského ročníku Corgoň ligy Karhanovi a jeho technická střela skončila mimo bránu. O odpověď se pokusil Sedláček, jenže jeho střela nemohla Filipka zaskočit. Kosak v 15. minutě střílel tvrději, ale branku minul. A tak přišel trnavský gól. V 17. minutě to byl opět tečovaný míč po rohovém kopu, který se před brankou dostal k volnému Grossovi a ten pěknou střelou poslal domácí celek do vedení. Vzápětí měl šanci Pavelka, ale vedení Spartaku nezvýšil. Ve 22. minutě dal Blažkovi šanci k vyniknutí Gašparík, jeho krásnou střelu vytěsnil na roh. O vyrovnání se ve 37. minutě pokusil velmi dobře hrající Koloušek. Jeho rána však šla těsně vedle branky. Obdobně skončila i střela Vaculíka v závěru úvodního dějství. Té předcházel Kolouškův roh.

Ve druhé části byla Vysočina o něco lepším celkem a zaslouženě vybojovala alespoň remízu. Už ve 48. minutě našel Kosak ve vápně Mešanoviće a ten zblízka překonal Filipka – 1:1. I další minuty patřily hostujícímu celku. Gólman Filipko kryl střelu Oberta, měl problémy s pokusem agilního Mešanoviće a nebezpečná střela Sedláčka byla sražena na roh. Trnava o sobě dala vědět v 67. minutě, kdy Hanuš vytěsnil na roh střelu Mikoviće. Tentýž hráč mířil přesněji v 80. minutě, kdy Spartak poslal podruhé do vedení. Prosadil se hlavou po nenápadném centru z levé strany – 2:1. Jihlavská reakce naštěstí byla strašně rychlá. V 81. minutě posadil Kučera standardku na hlavu Sedláčka, který překonal Filipka a vyrovnal na 2:2. Vysočina mohla v poslední minutě rozhodnout, ovšem akce po ose Kosak - Kučera skončila střelou, která těsně minula branku.

• fotogalerie z utkání na webu Spartaku Trnava - ZDE

A jak duel viděl jihlavský trenér František Komňacký? „Proti soupeři, který je v případě dále a zbývá mu týden do startu ligy, jsme dosáhli cenného a rozhodně zaslouženého výsledku. V první půli jsme se nevyvarovali chyb v rozehrávce a obsazování hráčů soupeře a Trnava tak byla o něco lepší. Ve druhé části jsme se zlepšili, byli jsme aktivnější, dvakrát jsme vyrovnali skóre a možná jsme si i zasloužili vyhrát. Zejména se zlepšila naše kombinace a pohyb. Zápas rozhodně splnil účel, v kvalitním duelu jsme mohli prověřit hráče stávajícího kádru a fotbalisty, o jejichž angažování rozhodneme v příštím týdnu.“ Jihlavský lodivod se vyjádřil i k obnovené premiéře stopera Ondřeje Šourka v jihlavském dresu: „Ondřej náležel k nejlepším hráčům na hřišti. Nechyboval, uplatnil svoje zkušenosti, přehled a důraz a zvládal i rozehrávku.“