21.08.2024, David Kavka

U17: Cenný bod z Českých Budějovic

U17: Cenný bod z Českých BudějovicJihlavský mladší dorost dokázal vybojovat i přes početní nevýhodu bod v Českých Budějovicích. Vysočina po prvním poločase prohrávala nejtěsnějším možným způsobem a v 59. minutě dokonce šla do početní nevýhody díky červené kartě, ale 2 minuty po tomto incidentu dokázala srovnat zásluhou Lukáše Moravce na konečných 1:1 (0:1)!

Diváci: 50
FC Vysočina: Kadlec - Urbánek (67. Pojman), Hnízdil, Tlačbaba (80. Maděra), Říha - Ritter, Novotný (67. Pospíchal), Liška - Tomek (80. Kasáček), Krahula, Moravec (60. Boháček)

"Netradičně v úterý jsme zavítali na Složiště, kde nás hostilo domácí Dynamo. Na velice špatném terénu jsme od prvních minut působili sebevědomě a drželi balón. Šancí bylo poskrovnu, ale námi dvě vytvořené volaly po gólu. Tváří tvář brankáři stačilo v první situaci lehce míč tečovat a ve druhé zvolit klidnější zakončení. No z lavičky se to mluví :) Když už to vypadalo na remízový poločas, zaúřadoval pan rozhodčí. Po nepřehledné situaci na útočné polovině nám šel pan pomezní objasnit nové pravidlo. Mezitím se hrálo dál a z našeho zorného úhlu stojící hráč v ofsajdu skóroval. S vidinou rychlého vyrovnání v úvodu druhého poločasu jsme se snažili tlačit víc do brány, ale chyběla překvapivá myšlenka, která by pozornou obranu Dynama překvapila. Vše zhatil "blikanec" a následné vyloučení pro našeho hráče po dvou žlutých kartách. Domácí asi ještě slavili početní výhodu, když se nám po chybě podařilo vypíchnout balón a předložená šance rozvlnila síť. Posledních 15 minut nás černo-bílé dresy Budějovic mačkaly a jen díky skvělé obětavosti jsme několikrát přežili závary v našem pokutovém území. V závěru svůj výkon korunoval perfektním zákrokem brankář Kadlec a zachránil nám cenný bod.
Zřejmě zasloužená remíza. První poločas nebyl špatný, chyběl gól. Druhý poločas ovlivnila červená karta a bod bereme. Kluci se vyždímali a prokázali, jak dokáže být tento tým silný, pokud se semkne a opravdu bojujeme jeden za druhého." stručně zhodnotil trenér Benda.

J. Kolčava / České Budějovice: "Dnes jsme nebyli technicky ani běžecky dobří, vázla nám souhra a výběr dobrých řešení, přesto jsme si v závěru, při hře proti deseti, vytvořili dostatek příležitostí, abychom utkání zvládli vítězně. Jihlava nám nedala nic zadarmo a pro nás to byla další těžká prověrka. Věříme, že tuto zkušenost dokážeme využít v dalších utkáních."